• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 31

 

 مهاجرت به کانادا هدف بزرگی است. در کشوری که در رتبه دوم جهان قرار دارد، با مساحتی نزدیک به 10 میلیون کیلومتر مربع، تقریباً دشوار است که تصمیم بگیریم در کدام منطقه بمانیم. در این مقاله اطلاعات مفیدی وجود دارد که می توانید قبل از بستن چمدان های خود آن ها را در نظر بگیرید.

 

 انتاریو: تورنتوی جذاب و بسیاری موارد دیگر
 


کانادا گزینه ای بسیار جذاب برای مهاجران است و بسیاری از آنها تصمیم به مهاجرت به انتاریو می گیرند. بیش از یک سوم جمعیت کشور در این استان زندگی می کنند، بیشتر به خاطر تورنتو، بزرگترین شهر کانادا.  نیمی از ساکنان این منطقه شهری مهاجران هستند. در حقیقت، تورنتو تقریباً 30٪ از افراد تازه وارد کانادا را پذیرش می کند. یک مرکز مهم اقتصادی که دارای جاذبه های دیگری مانند برج CN و گالری هنری انتاریو و همچنین جزایر تورنتو و دریاچه انتاریو نیز می باشد. پایتخت انتاریو نیز در نزدیکی آبشار نیاگارا، یکی از برترین مقاصد گردشگری کشور واقع شده است. اتاوا در بخش شرقی استان، در مرز بین کبک و انتاریو واقع شده است. پایتخت کانادا، هر ساله میلیون ها بازدید کننده را به خود جلب می کند تا به دیدن تپه پارلمان کانادا، گالری ملی کانادا بروند و در ماه مه در جشنواره لاله های کانادا شرکت کنند. به دلیل تعداد زیاد سفارتخانه ها، کنسولگری ها و دفاتر دولتی کانادا مشاغل عمومی زیادی در اتاوا موجود است. کانادا با زبانهای رسمی، انگلیسی و فرانسوی شناخته می شود، اما شما بسیاری از زبانهای دیگر را در سراسر انتاریو خواهید شنید.با وجود بیش از 15٪ فیلیپینی تازه وارد به کانادا که بیش از 337،000 از آنها در انتاریو زندگی می کنند، جای تعجب ندارد که سریعترین زبان در حال رشد است. ماندارین، کانتونی و پنجابی نیز بسیار رایج است، در حقیقت، 46.5٪ از جمعیت تورنتو به زبان مادری خود صحبت می کنند.

 

 بریتیش کلمبیا سبز و گسترده
 


بریتیش کلمبیای زیبا، همانطور که آمارهای رسمی استان اعلام می کنند، شمار فراوانی از تازه واردانی را که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند، جذب می کند. بریتیش کلمبیا واقع در ساحل غربی، بین اقیانوس آرام و کوه های راکی ، یکی از دیدنی ترین مسیرهای پیاده روی در کشور را ارائه می دهد و حدود 600 پارک استانی دارد. همچنین وعده داده شده که در بازه زمانی سال های 2017 تا 2027 حدود 900000 شغل جدید ایجاد می گردد. این امر عمدتاً به دلیل بازنشستگی است. در ونکوور، بیش از 40٪ از مردم مهاجر هستند و حدود 250000 نفر را هندی های کانادایی تشکیل می دهند. منطقه نیوتن سوری، واقع در منطقه بزرگ ونکوور، یکی از بزرگترین سکونت گاه های اهالی آسیای جنوبی در جهان است. از این رو، پنجابی در کنار  انگلیسی و چینی یکی از زبانهای پرکاربرد در بریتیش کلمبیاست.

 

 کبک: یک مقصد فرهنگی بین المللی
 


وقتی نوبت به کبک می رسد، تعداد زیادی از افراد تازه وارد، مونترال را انتخاب می کنند. نه تنها به خاطر فرهنگ خلاق، باز و پویا فرانسه، که به دلیل جذابیت خانه های موجود در سطح شهر پلاتو مون رویال،  خیابان های سنگفرش خیابان Old Montreal و جشنواره های پر نشاطی که در سطح شهر برگزار می شود. ممکن است تصور کنید این فقط مهاجران کشورهای فرانکوفونی هستند که به کبک می آیند، اما این طور نیست! براساس سرشماری سال 2016، 34٪ از جمعیت مونترال اقلیت قابل رویت را مشخص می کنند که شایع ترین آنها سیاهان، عرب ها، آمریکای لاتین، چینی ها و اهالی آسیای جنوبی هستند. در حالی که 80٪ از مهاجران به کبک در مونترال مستقر می شوند، مسئولان سایر مناطق کبک در تلاش هستند تا تازه واردین را برای رفع نیازهای نیروی کار خود جذب کنند. دولت کبک تخمین می زند که بیش از 1.3 میلیون شغل در یک دهه آینده وجود داشته باشد، که 80٪ از آنها خارج از جزیره مونترال هستند. شهر کبک، مرکز استان، سالهاست که به لطف بسیاری از موزه ها، ساختمان های تاریخی و مناظر زیبا (مشرف به رودخانه سن لارنس) مهاجران را به خود جذب کرده است. در تابستان یا زمستان، این شهر از جذابیت های فوق العاده ای برخوردار است.

 

 استان های کشاورزی: سرزمین های حاصلخیز و منابع انرژی
 


این منابع غنی انرژی دارای یکی از حاصلخیزترین خاک های زمین هستند. ساسکچوان به تنهایی 40% از زمین های کشاورزی کانادا را تشکیل می دهد. 
 


طرفداران مناظر دلربا عاشق آلبرتا می شوند با دریاچه Louise مشهورش که در دل کوه های راکی قرار گرفته است. گرچه، به عنوان تولید کننده اصلی نفت کانادا، اقتصاد این استان شدیداً وابسته به هیدروکربن هاست.
 


و منیتوبا؟ علاوه بر دارا بودن موزه حقوق بشر کانادا، پارک های ملی متعدد و حتی سفر بازدید از خرس های قطبی در چرچیل، در این استان جامعه پرجمعیتی از مهاجران را خواهید یافت که البته بیشتر اهل فیلیپین هستند. در مقایسه با سایر استان های مهاجرنشین، هزینه های زندگی در منیتوبا بسیار پائینتر است.

 

آتلانتیک : مناظر دیدنی و ...خرچنگ!
 


برای کسانی که آرزوی زندگی جدیدی در کانادا دارند، استانهای اقیانوس اطلس با سواحل باشکوه و سرشار از غذاهای دریایی، چیزی فراتر از جذاب و زیبا هستند. حالا این فرصت پیش روی آن هاست! دولت کانادا در مواجهه با رشد جمعیت سالمندان، یک برنامه مهاجرت را برای تسهیل ورود کارگران خارجی به این استان ها راه اندازی کرد. اگرچه برای مهاجرت به یک کشور جدید مراحل بسیاری وجود دارد، اما برنامه هایی مانند این کمک می کند تا روند کار ساده تر شود.

 

 انتخاب درست

برای انتخاب بهترین شهر برای شما و خانواده تان، در نظر گرفتن زبان و چشم انداز شغلی در زمینه تخصص شما لازم و ضروری است. البته در انتخاب شهر جدید خود فراموش نکنید که منافع شخصی، سلیقه، هزینه و کیفیت زندگی خود را نیز باید در نظر بگیرید.
 

منبع: NBC

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.8/5 (6 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification