• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 33

 

 از مارچ 2020، کانادا به دنبال کمک به دانش آموزان بین‌المللی است که اختلالات ناشی از کرونا ویروس را تجربه می کنند.

دانشجویان بین‌المللی برای جامعه و اقتصاد کانادا بسیار مهم هستند. 640،000 دانشجو بین المللی در کانادا به ایجاد محیط آموزشی پویا در محوطه دانشگاه‌ها در سراسر کشور کمک می‌کنند. آن‌ها همچنین سالیانه 22 میلیارد دلار به اقتصاد کمک می‌کنند که از حدود 200،000 شغل در کانادا حمایت می‌کند.

با توجه به اینکه دانشجویان بین‌المللی نیز تحت‌تاثیر ویروس کرونا دچار مشکلاتی شده ‌اند، کانادا اقدامات ویژه‌ای را برای کمک به آنها در این کشور و همچنین دانشجویان بین‌المللی که مایل هستند در آینده نزدیک به کانادا بیایند، اعلام کرده‌است.

 

 وضعیت ضمنی (Implied Status)

دانشجویان بین‌المللی فعلی و سابق (به عنوان مثال، دانشجوی بین‌المللی که در حال حاضر مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی دارد)که باید اقامت خود را در کانادا تمدید کنند، ممکن است واجد شرایط برای وضعیت ضمنی باشند.

چنین افرادی ممکن است از وضعیت ضمنی بهره‌مند شوند در حالی که سازمان مهاجرت وضعیت کار یا تحصیل آن‌ها را بررسی می‌کند و از این رو آن‌ها ممکن است در کانادا به تحصیل یا کار در کانادا طبق شرایط مجوز اصلی خود ادامه دهند تا IRCC تصمیم خود را در مورد درخواست معوق خود اتخاذ می‌کند.

 

 ساعات کاری

دانشجویان بین‌المللی محدود به کار کردن ۲۰ ساعت در هفته در خارج از دانشگاه هستند در حالی که در حال تحصیل هستند. با این حال، IRCC اخیراً این محدودیت را لغو کرده‌است. در نتیجه، دانشجویان بین‌المللی که در ۱۰ بخش دارای اولویت کار می‌کنند که به مبارزه با ویروس کرونا کمک می‌کنند می‌توانند تا روز ۳۱ آگوست ۲۰۲۰ بیش از ۲۰ ساعت کار کنند. این ۱۰ بخش عبارتند از:

انرژی و خدمات
فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات
امور مالی
سلامت
غذا
آب
حمل و نقل
ایمنی
بخش دولتی
تولید
 

 طرح حمایت مالی

دولت فدرال از طرح حمایتی اضطراری (CERB) برای حمایت درآمدی افرادی که در کانادا به طور منفی تحت‌تاثیر قرار گرفته‌اند را راه‌اندازی کرده‌است. این طرح روزانه ۵۰۰ دلار در هفته به نیروهای کاری واجد شرایط کمک می‌کند. دانشجویان بین‌المللی که واجد شرایط باشند نیز ممکن است چنین حمایت درآمدی را دریافت کنند.

 

 مسیرهای اقامت دائم

در سال‌های اخیر، دانشجویان بین‌المللی بیشتری به اقامت دائم رسیده ‌اند. دانشجویان بین‌المللی دارای ویژگی‌های کلیدی سرمایه انسانی هستند که دولت‌های فدرال و استانی هنگام انتخاب مهاجران به دنبال آن هستند. آن‌ها جوان هستند، سطح بالایی از تحصیلات و مهارت انگلیسی / فرانسوی دارند و دارای تجربه کانادایی هستند. از زمان آغاز بحران ویروس کرونا، هر دو سطح دولت برای اقامت دائم افراد دارای تجربه کانادا دعوت بیشتری به عمل آورده‌اند.

 

 زمان بیشتر برای ارسال مدارک

سازمان مهاجرت نیز نسبت به متقاضیان مهاجرت انعطاف پذیری بیشتری نشان میدهد، با توجه به اینکه ممکن است ویروس کرونا توانایی آنها را برای ارسال مدارک، تحت‌تاثیر قرار دهد. IRCC اظهار داشته است که از رد درخواست های ناقص خودداری خواهد کرد و 90 روز دیگر به متقاضیان تحت تأثیر ویروس کرونا برای تکمیل مراحل تکمیلی ارائه می دهد.

 

 ورک پرمیت پس از فارغ التحصیلی

اجازه کار پس از فارغ التحصیلی برای کمک به دانشجویان بین المللی در کسب تجربه کار کانادایی که ممکن است برای کسب اقامت دائم نیاز داشته باشند بسیار مهم است. در اوایل ماه اپریل، IRCC اعلام کرد که دانشجویان بین المللی که برای اجازه تحصیل برای شروع برنامه خود در ماه می یا ژوئن در کانادا تأیید شده اند،  می توانند بدون تأثیر بر صلاحیت آنها، برنامه خود را بصورت آنلاین آغاز کنند تا در نهایت درخواست PGWP کنند. علاوه بر آن، صلاحیت PGWP دانشجویان بین‌المللی که در حال حاضر در کانادا هستند و در کلاس های غیابی شرکت میکنند تحت‌تاثیر قرار نمی‌گیرد.

 

 پشتیبانی بیشتر از دانشجویان بین المللی آینده؟

پاسخ کانادا به ویروس کرونا چشمگیر بوده است، زیرا برای پذیرایی مهاجرین، دانشجویان بین‌المللی و کارگران موقت خارجی هر نوع اقدامی را صورت داده است. تلاش‌های کانادا برای اسکان اتباع خارجی نشان‌دهنده تفاوت‌های قابل‌توجه میان این کشور و دیگر کشورها مانند ایالات‌متحده است.
یکی از مهمترین اقدامات از آغاز بحران ویروس کرونا این است که کانادا مدام در جستجوی اصلاحات جدید برای اسکان اتباع خارجی بوده است. اقدامات مورد بحث در بالا همه به یکباره ایجاد نشده اند، بلکه به تدریج اعلام شد که IRCC و سایر مقامات دولت کانادا در نظر داشتند که چگونه می توانند به اتباع خارجی نیازمند کمک کنند.

 

 به این ترتیب، به جرات می توان گفت که دولت کانادا برای ارائه کمک بیشتر به امثال دانشجویان بین‌المللی در صورت لزوم اقدامات بیشتری را نیز صورت خواهد داد.

 

منبع: CIC News

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

4.1/5 (7 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification