• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 35

 

 از دست دادن شغل خود به دلیل ویروس کرونا، لزوماً به این معنا نیست که شما باید کانادا را ترک کنید.

اتباع خارجی که شغل خود را از دست داده‌اند، دچار این نگرانی هستند که آیا وضعیت فعلی خود را در کانادا نیز از دست می دهند یا خیر و اینکه چگونه از دست دادن اشتغال بر برنامه های مهاجرت کانادایی آنها تأثیر خواهد گذاشت.

حتی بعد از از دست دادن شغل، گزینه‌هایی برای اقامت شما در کانادا وجود دارد. اگر در کانادا دارای مجوز کار هستید، ممکن است گزینه تمدید مجوز، درخواست برای یک شغل جدید، یا تغییر وضعیت شما به ویزای تحصیلی یا توریستی وجود داشته باشد. مشروط بر اینکه قبل از منقضی شدن وضعیت فعلی خود عمل کنید. حتی اگر اجازه شما منقضی شده باشد، ممکن است گزینه هایی برای اعمال وضعیت شما وجود داشته باشد.

در حالی که این واقعیت دارد که تجربه کار کانادا برای مهاجرت طبقه اقتصادی بسیار ارزشمند است، ساکنان موقت که اکنون خود را بی‌کار می‌یابند ممکن است بتوانند از وضعیت ضمنی (implied status) بهره مند شوند. بیشتر ساکنان موقت در کانادا، از جمله دارندگان مجوز تحصیل و کار، که متقاضی تجدید وضعیت خود شده اند، مجاز به اقامت در کانادا تحت شرایط اولیه خود هستند تا اینکه تصمیمی در مورد درخواست آنها گرفته شود.

وضعیت فعلی تا زمانی که تصمیمی درباره برنامه جدید اتخاذ شود ادامه دارد. اگر درخواست  متقاضی تایید شود، می تواند طبق شرایط اجازه جدید خود به کار یا تحصیل خود ادامه دهد. در غیر اینصورت، گزینه ترک کانادا یا اقدام برای درخواست بازیابی وضعیت را در صورتی که کم‌تر از ۹۰ روز از زمان منقضی شدن مجوز اصلی خود گذشته باشد، دارند.

قابل به ذکر است که اتباع خارجی نمی توانند در حالی که منتظر تصمیم برای restore کردن وضعیت خود هستند، به کار یا تحصیل خود ادامه دهند.
 

 اگر اجازه کار من به شغلم وابسته باشد چه می شود؟

اتباع خارجی با مجوزهای کار خاص کارفرما همچنین به "مجوزهای کار بسته" می‌گویند که شغل خود را از دست می‌دهند می‌توانند به طور قانونی در کانادا بمانند تا زمانی که وضعیت اجازه کار آن‌ها منقضی شود. با این حال، آن‌ها اجازه کار برای کارفرمای دیگری در کانادا را ندارند.

اگر این مورد برای شما صادق است و می‌خواهید یک شغل جدید را شروع کنید، باید مجوز کار جدید بسته یا انتقال به مجوز کار آزاد را بگیرید. 

همچنین ممکن است برای ماندن در کانادا به عنوان یک ویزیتور یا دانشجو تا زمانی که الزامات مربوط به درخواست مربوطه را برآورده سازید و تا زمانی که درخواست کار فعلی تان منقضی می‌شود درخواست دهید. با این حال، در اغلب موارد، با منقضی شدن مجوز کار باید کار کردن را متوقف کنید.

 اگه مجوز کاری آزاد داشته باشم و شغلم را از دست بدهم چه می شود؟

مزیتی که دارندگان مجوز کار آزاد دارند این است که می توانند برای کار در هر نقطه در کانادا و تقریباً برای هر کارفرمایی داشته باشند. با این حال، برخی از این دارندگان مجوز ممکن است هنوز مایل به تمدید اقامت خود در کانادا به منظور درخواست اقامت دائم باشند.

همه دارندگان مجوز کار آزاد واجد شرایط تجدید نیستند. در سه حالت می توان اجازه کار آزاد را تمدید کرد: اگر همسر یا پارتنر شما اسپانسرتان شده باشد، خودتان در خواست اقامت داده باشید و یا تحت ویزای کار تعطیلات به کانادا آماده باشید.

▪️ شرایط بالا برای برخی از افراد صدق نمی کند و قادر به تمدید مجوزهای شغلی خود نخواهند بود مگر این که دولت اقدامات ویژه‌ای را در شرایط فوق‌العاده متاثر از کرونا انجام دهد.

 علی‌رغم این واقعیت که بسیاری از مردم شغل خود را به علت ویروس کرونا از دست داده‌اند، کانادا هنوز به مهاجران نیاز دارد تا به چالش‌های اقتصادی بلندمدت مانند نیروی کار سالخورده و کمبود در بازار کار کمک کنند. دولت این مساله را تشخیص می‌دهد و این امر به پذیرش و پردازش برنامه‌های کاربردی برای مهاجرت کانادایی ادامه می‌دهد.

 

 

منبع: CIC News

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.5/5 (2 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification