• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 36

 

 تازه واردان با چالش های بسیاری روبرو هستند. کار و اشتغال برای این افراد ممکن است بسیار متفاوت از سابق باشد. ما از سه کانادایی جدید خواسته ایم تا آنچه را که بیش از همه در مورد کار در کانادا آن ها را شگفت زده کرده است به اشتراک بگذارند و برخی از نظرات آنها ممکن است شما را نیز شگفت زده کند.
 

 فرصت های شغلی

فرصت های شغلی در کانادا

سارا بالدراس می گوید "زمانی که به کانادا آمدم، به مدت هفت یا هشت ماه در یک رستوران کار می کردم". سارا که در سال 2010 از فرانسه به کانادا آمده اضافه می کند: "از آن جایی که زبان انگلیسی من خوب بود، از آن رستوران بیرون آمدم و دو روز بعد در رشته خودم یعنی خرید و فروش مشغول به کار شدم. در فرانسه چنین اتفاقی کمتر می افتد. کارفرمایان کانادایی با ذهنی باز  آماده هستند تا به کسی که با انگیزه و آماده کار سخت باشد فرصت بدهند. آیا کانادا شگفت انگیز نیست؟

کلودیا باریوس هم به ما می گوید "من از این که تا چه اندازه صحبت در مورد رشد شغلی و فرصت های پیش رو در زمان مصاحبه برای کار، معمول و عادی است متعجب شدم" کلودیا در سال 2013 از ال سالوادور به این جا آمده و می گوید "در کانادا فرهنگی وجود دارد که جوانان مشتاق و بلند پرواز را تشویق می کند، حتی زمانی که مصاحبه برای پائینترین موقعیت شغلی را می گذرانند"

در کانادا کارفرمای شما کنارتان می نشیند

سارا می گوید "اگر شما در فرانسه از شغل خود ناراضی باشید و پیشرفت نکنید، مدیر شما از ده ها نفری که منتظر ایستاده اند تا جای شما را بگیرند صحبت می کند. اما در کانادا کارفرمای شما کنارتان می نشیند تا مطمئن شود راضی و خوشحال هستید و هنگام مشکلات به شما کمک می کند. شما به وضوح خواهید دید که برایتان ارزش قائل هستند و از داشتن شما در مجموعه سپاسگزار و خوشحال هستند".
 

فرهنگ کار اداری

فرهنگ کار اداری در کانادا

کوئین پارکر که در سال 2009 از انگلیس به کانادا آمده است با تعجب می گوید: "خبری از چای نیست!" "این فقط نبودن این مایع قهوه ای رنگ در داخل لیوانتان نیست، در کانادا رفتن شما به آشپزخانه برای درست کرده قهوه یک کار انفرادی است. وقتی در انگلیس شغلی را آغاز می کنید حدوداً نصف روز را باید صرف آموختن سلیقه همکارانتان در نوشیدن چای کنید، چرا که بصورت نوبتی انجام می شود و نوبت شما هم می رسد که برای همه چی آماده کنید. برای مایک چای کیسه ای را داخل لیوان بگذارید بماند، کیسی شیر بیشتری دوست دارد و فقط از داخل فنجان مخصوص خودش می نوشد، و هر کاری می کنید بکنید اما گیاه معطر برای الیسون را فراموش نکنید! اما در کانادا خبری از این فشارهای عصبی نیست و این موضوع همچنان برای من غریب است!" 

"به کارمندان اجازه می دهند که در روزهای جمعه تا ساعت 14.30 کار کنند، تا بتوانند از تعطیلی به خصوص در تابستان ها لذت ببرند". کلودیا عاشق این تعادل بین کار و زندگی است و آن را غیرمنتظره و بسیار جالب می داند.

کویین اضافه می کند: "من در لندن محیط های کاری مختلفی را تجربه کردم. همیشه اطراف من افرادی بودند درست مثل خودم! سفیدپوست یا اهل اروپای شمالی. اما اینجا در کانادا با اقلیت ها و نژادهای گوناگونی سر و کار دارم. در یک مجموعه، تمامی مدیران حاضر در یک جلسه خارجی بودند! تصور چنین چیزی در لندن همیشه برای من غیرممکن بود"

نقش زن در فرهنگ کاری کانادا

کلودیا با شور و شوق اشاره می کند که "من در شرکتی کار می کنم که 75 درصد مدیران ارشد زن هستند! من چنین چیزی را تا به حال ندیده بودم! اتخاذ تصمیمات، تعیین محدوده های سازمانی، تهیه خط مشی، تعیین اهداف شرکت؛ در کنار یکدیگر با مردان مستعد. این خارق العاده است!"
 

وجدان کانادایی

وجدان کانادایی

کویین می گوید: " اولین باری که تعدادی از همکارانم بعد از ساعت کار من را به نوشیدنی دعوت کردند، همه آن ها بعد از خوردن دو نوشیدنی بلند شدند و آن جا را ترک کردند! احساس می کردم من کاری کرده یا چیزی گفته ام! در لندن این طور نیست! همه ترجیح می دهند تا آخرین ساعات شب و تا زمان بسته شدن کافه ها در آن جا بمانند و به خوش گذرانی ادامه بدهند!"

وجدان کاری در مورد کار در کانادا

آن چه که سارا را شگفت زده کرده این است که آدم ها به صورت بالقوه درست و دقیق هستند. سارا می گوید "همه مراقب و هوشیار هستند که چه چیزی می گویند. در فرانسه آدم ها هر چه از ذهنشان بگذرد را بیرون ریخته و بیان می کنند. پس من باید خودم را با این افراد جدید وفق دهم!"
 

یک تغییر خوشحال کننده در چشم اندازها

وقتی تصمیم به مهاجرت می گیرید، به کارهای ناشناخته دست می زنید. خواندن کتاب و تماشای فیلم در مورد کشوری که به آن مهاجرت می کنید، بسیار خوب است، اما فقط با راه رفتن روی آن زمین است که شما واقعاً آن را درک می کنید (گاهی اوقات این امر منجر به سوء تفاهم یا شاید هم یک کشف فوق العاده می شود). با کمی خوش شانسی، وقتی که همه چیز گفته شد و انجام شد، یک تغییر خوشحال کننده در چشم اندازها و آینده شما به وجود خواهد آمد.

 

منبع: NBC

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

4.5/5 (2 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification