• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 37

 

 اگر به فکر مهاجرت به کانادا هستید، بهتر است که هزینه های زندگی را در نظر بگیرید. کانادا به دلیل کیفیت عالی زندگی و فرصت های بی شماری که در اختیار ساکنین قرار می دهد شناخته شده است. اما موارد اساسی بسیاری وجود دارد که قبل از مهاجرت باید با آنها آشنا شوید.
 

هزینه های ماهیانه

بسیاری از شهرهای کانادا در میان رتبه بندی بهترین مکان های زندگی در جهان قرار دارند، اما هزینه زندگی می تواند بسته به استان، منطقه، شهر یا حتی محله ای که در آن زندگی می کنید به طور قابل توجهی تغییر کند. به همین دلیل مهم است که تحقیقات لازم را انجام داده و هزینه های مورد انتظار را برای هر شهری که فکر می کنید بر اساس اهداف خود و آنچه قادر به تهیه آن هستید، مقایسه کنید. در کانادا، هزینه های خانوار می تواند نیمی از حقوق خالص شما باشد. 

به عنوان مثال، در انتاریو متوسط هزینه های خانوار (2.5 نفر) در سال 2016 بالغ بر 88،953 دلار کانادا در سال بود که از این مقدار تقریباً 20،434 دلار کانادا برای مسکن، 15،627 دلار برای مالیات و 12،347 دلار برای حمل و نقل و برای 8،747 دلار برای خوراک و 2،258 برای تحصیلات در نظر گرفته می شود. 

این رقم در سال 2017 به 90،312 دلار رسید که بیشترین افزایش در هزینه های مسکن بوده است.

علاوه بر هزینه های اساسی مانند مسکن، غذا و لباس (از جمله هزینه های اضافی در زمستان)، برای مواردی مانند هزینه‌های سلامت و بیمه، مراقبت شخصی و اسباب و اثاثیه به بودجه نیاز خواهید داشت. 

در کانادا، هزینه برق براساس استان متغیر است، به طور مثال ساکنین انتاریو یکی از بالاترین هزینه ها را در این مورد پرداخت می کنند. طبق گزارش موسسه فریزر، که از داده های آماری کانادا استفاده می کند، هزینه های مربوط به مسکن در انتاریو بین سال های 2008 تا 2016، 71٪ افزایش یافته است. در همین دوره، میانگین در کل کانادا 34٪ افزایش یافته است. 

هزینه های ارتباط از راه دور در کانادا (تلفن همراه، اینترنت، کابل یا ماهواره) در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر نیز گران تر است.

نمونه هایی از متوسط هزینه ماهانه در تورنتو:

تلفن و اینترنت 127.50 دلار کانادا
حمل و نقل عمومی 176.25 دلار کانادا
مواد غذایی 283.60 دلار کانادا
بیمه 52 دلار کانادا
 

شهرهایی با قیمت گران مسکن

در نظر داشتن هزینه اجاره بسیار مهم است زیرا اغلب بین 30 تا 50 درصد بودجه خانواده را شامل می شود. در حالی که متوسط هزینه یک آپارتمان دو خوابه در کانادا تقریباً 990 دلار کانادا در هر ماه می باشد، این هزینه در انتاریو می تواند قیمت بالاتری داشته باشد. اخیراً تورنتو و ونکوور به عنوان گران ترین نقاط برای زندگی در کانادا شناخته شده اند که البته بحران مسکن در این قضیه تاثیر داشته است.

بر اساس داده های شرکت وام مسکن کانادا (CMHC) در سال 2016، متوسط هزینه ماهانه اجاره آپارتمان دو خوابه در تورنتو 1،327 دلار است. یک تجزیه و تحلیل لیست های اجاره در سال 2017 نشان داد که میانگین قیمت درخواستی 2،252 دلار می باشد، به این معنی که مستاجران جدید می توانند تقریبا 70 درصد بیشتر از حد متوسط بپردازند.

برخلاف تورنتو، اتاوا و سایر شهرهای انتاریو در بین گزینه های مناسب تر برای زندگی قرار دارند. قیمت اجاره آپارتمان دو خوابه در اتاوا ماهانه 1،201 دلار، در همیلتون 1،037 دلار و در ویندزور 852 دلار کاناداست. مهم نیست که شهرهای کانادا چقدر گران باشند، همه اینها در مقایسه با بسیاری از نقاط جهان وقتی که کیفیت زندگی به دست می آید گزینه های مناسب تری هستند.
 

 مالیات در کانادا

دولت کانادا (فدرال) سیاست ها و برنامه های خود را در سراسر کشور به صورت یکسان اجرا می کند، اما هر استان مقررات مالیاتی خود را دارد.
 

مالیات بر درآمد

به طور کلی مالیات از حقوق کارمندان که معمولاً هر دو هفته یکبار پرداخت می شود کسر می شود. کارگران مستقل و کارآفرینان باید پول مالیات را کنار گذاشته و یا پیش پرداخت را انجام دهند. این مالیات ها، خدمات مختلفی را شامل می شود که در غیر این صورت برای شهروندان گران تر خواهد بود، از جمله دسترسی به مدرسه دولتی (از جمله دانشگاه)، مراقبت های بهداشتی و مراقبت از کودکان. 

میزان پرداخت مالیات فدرال و استان با توجه به درآمد مشمول مالیات شما متفاوت است. به عنوان مثال، در سال 2017، برای انتاریو به شرح زیر محاسبه شد:

25000 دلار نرخ فدرال 15٪، نرخ استانی 5.05٪ (مجموعا 20.05٪)
50000 دلار نرخ فدرال از 20.5٪، نرخ استانی 9.15٪ (مجموعا 29.65٪)
100000 دلار نرخ فدرال 26٪، نرخ استانی 11.16٪ (مجموعا 37.16٪)

کسانی که درآمد پایین دارند هنگام ارائه اظهارنامه مالیات بر درآمد خود، شامل انواع تخفیف ها نیز خواهند شد. در حالی که در برخی استانهای کانادا دو مالیات برای خرید کالاها و خدمات اعمال می شود، مالیات فدرال و مالیات استانی، در انتاریو، تحت عنوان مالیات فروش هماهنگ (HST) ترکیب می شوند. این مالیات براساس قیمت کالاهای خریداری شده است. چه شما یک بطری آب میوه بخرید و چه یک ماشین جدید! در سراسر انتاریو این نرخ 13% است. که شامل 8 درصد برای بخش استانی و پنج درصد برای بخش فدرال می شود. برخی از محصولات و خدمات از HST معاف هستند و ممکن است واجد شرایط اعتبارات و تخفیف های دیگر نیز باشند.
 

انعام، مالیات ها و سیاست های اساسی

در کانادا و در سراسر جهان، انتخاب هوشمندانه و درک برخی موارد مانند مالیات، انعام، ساعت کار و سیاست های مبادله و بازپرداخت امری ضروری است.
 

منبع: NBC

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.0/5 (2 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification