• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 38

 

 هماهنگ شدن با محیط یک کشور جدید همیشه آسان نیست. شما باید محلی برای زندگی و  یک شغل تازه پیدا کنید و همچنین به مقررات و قوانین آگاه باشید. اگر این قوانین را بدانید، می توانید با بیمه کردن خود در هنگام مشکلات به آسانی خود را تحت پوشش قرار دهید.

بیمه اتومبیل : اجباری برای رانندگان

 

 

بیمه اتومبیل طبق قانون در همه جای کانادا الزامی است. این بیمه مالک و راننده وسیله نقلیه، و همچنین مسافران و اموال درگیر در یک تصادف وسیله نقلیه را پوشش می دهد. بیمه خودرو توسط استانها تنظیم می شود. به گفته کارولین فمیوس، مشاور روابط عمومی دایره بیمه کانادا (IBC)، در کبک، هر وسیله نقلیه که در یک جاده عمومی سفر می کند، باید بیمه شود. IBC تشکیلاتی است که بیشتر شرکتهای بیمه اموال و تلفات کانادایی را نمایندگی می کند. در کبک، شهروندانی که در یک سانحه رانندگی آسیب ببینند، تحت پوشش بیمه عمومی قرار می گیرند که این بیمه توسط  SAAQ در کبک اداره می شود. چه این تصادف در کبک رخ داده باشد و چه در جایی دیگر! به گفته خانم فمیوس مبلغ بیمه هنگامی که افراد برای دریافت اجازه رانندگی خود اقدام می کنند، باید پرداخت شود.

خسارت وسایل نقلیه و مسئولیت مدنی توسط بیمه گذاران خصوصی پوشش داده می شود.  حداقل این مبلغ بیمه مسئولیت مدنی  به صورت الزامی 50،000 دلار است، اما رانندگان می توانند مبلغ بیشتری نیز انتخاب کنند. کارولین می گوید :" ما مبلغ یک تا دو میلیون دلار بیمه مسئولیت مدنی را توصیه می کنیم." به این ترتیب، اگر به شخصی در امریکا آسیب بزنید یا در جای دیگری از کانادا رانندگی کنید، به طور بهتری تحت پوشش این بیمه قرار خواهید گرفت.

استان های مختلف و قوانین متفاوت

قوانین حاکم بر بیمه اتومبیل در هر استان متفاوت است. به عنوان مثال، انتاریو بیمه عمومی ندارد. جراحات جسمی و خسارت ملکی هر دو تحت پوشش شرکتهای بیمه خصوصی قرار دارند. از طرف دیگر، در بریتیش کلمبیا، هر دوی این نوع خسارت ها توسط یک شرکت بیمه عمومی پوشش داده می شود.

 

 بیمه خانه: همیشه ایده خوبی است

 

 

اگرچه این بیمه طبق قانون برای مستاجران الزامی نیست، با این حال برخی از صاحبخانه ها مستاجرین خود را ملزم به داشتن بیمه خانه می کنند. این نوع از بیمه بسیار توصیه می شود. در مورد مالکان، معمولا هر کس که وام مسکن دارد، معمولاً توسط شرکت وام دهنده ملزم به داشتن بیمه می شوند. خانم کارولین اشاره می کند که " علاوه بر حمایت از اموال و املاک خود، بیمه خانه ضمن قبول مسئولیت هرگونه خسارت غیرعمدی یا صدمه به هر کس دیگری، مسئولیت مدنی را نیز تحت پوشش قرار می دهد. به عنوان مثال آتش سوزی تصادفی در آشپزخانه شما که باعث خسارت قابل توجهی به آپارتمان همسایه شما یا حتی کل ساختمان یا مهمانان مصدوم در خانه شما می شود. کارولین همچنین می گوید : " اگر برف روی پله های خانه شما باشد و یک رهگذر هنگام عبور از آنجا به زمین بخورد و آسیبی ببیند،  آن شخص می تواند شما را به دادگاه ببرد. در این حالت، بیمه گذار شما به دفاع از شما می پردازد و هزینه های حقوقی را نیز پرداخت می کند.

اما بیمه مسکن چه مواردی را شامل می شود؟

 آتش سوزی ، سرقت، آسیب به شهر از این موارد است. همچنین خسارات ناشی از بادهای شدید، تگرگ، صاعقه، انفجار و پخش شدن دود و همچنین نشت آب یا سرریز آب یا خطوط فاضلاب. در صورت نیاز به پوشش اضافی، می توانید افراد دیگری را به قرارداد بیمه خود اضافه کنید.

 هماهنگ شدن با محیط یک کشور جدید همیشه آسان نیست. شما باید محلی برای زندگی و  یک شغل تازه پیدا کنید و همچنین به مقررات و قوانین آگاه باشید. اگر این قوانین را بدانید، می توانید با بیمه کردن خود در هنگام مشکلات به آسانی خود را تحت پوشش قرار دهید.

 

منبع: NBC

 

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.0/5 (5 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification
زمان ثبت
یکشنبه 18 خرداد 1399 14:32
حسن
مطالبی که در رابطه با تجربه زندگی در کانادا منتشر می کنید بسیار مفید هستند
ادمین پل
ممنون از پیام انرژی بخشتون.
زمان ثبت
چهارشنبه 21 خرداد 1399 15:35
محیا غلامی
سلام
آیا امکانش هست مطلبی در رابطه با اطلاعات لازم از همین موارد در رابطه با بعد از لند در کشور کانادا بزارید ؟
ادمین پل
بله حتماً، ممنون از فیدبکتون.