• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 39

 

 در این مقاله به بررسی الزامات تحصیل دانش آموزی برای کودکان و نوجوانانی خواهیم پرداخت که شهروند کانادا یا مقیم دائم این کشور نیستند.
 

به چه کسی Minor گفته می شود؟

در هر استان یا منطقه از کانادا سن افرادی که بزرگسال تلقی می شوند متفاوت است. این سن در اصطلاح Majority نامیده می شود و هر فرد که زیر این سن را داشته باشد، Minor (زیر سن قانونی یا خردسال) به شمار می رود. در استان های آلبرتا، مانیتوبا، انتاریو، جزیره ادوارد، کبک و ساسکاچوان سن قانونی 18 و در فلمروهای شمال غربی، نوا اسکوشیا نوناوت و یوکان 19 سال می باشد.
 

مراقبت از افراد Minor در کانادا

والدین یا سرپرست ها باید اثبات کنند که فرزندانشان هنگام اقامت در کانادا از حمایت و پشتیبانی لازم برخوردار خواهند بود. فرزندان زیر 17 سال یا باید همراه با والدین یا سرپرست قانونی خود به کانادا بیایند یا یک سرپرست (کاستودین) داشته باشند. سرپرست قانونی باید بزرگسال و شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد که سرپرستی و حمایت از Minor را به عهده گیرد. داشتن سرپرست قانونی برای Minor های 17 ساله یا بزرگتر اختیاری است اما امکان دارد که افسر در این مورد مدارک لازم را درخواست کند.
 

نحوه تعیین سرپرست قانونی

برای تعیین سرپرست قانونی، تقاضای اجازه تحصیل فرزند را به همراه فرم مدارک سرپرستی باید ارسال کنید. دو صفحه این فرم شبیه یکدیگرند اما صفحه اول باید توسط سرپرست امضاء و یا توسط یک وکیل در کانادا ثبت رسمی شده باشد. و صفحه دوم باید توسط والدین یا سرپرست قانونی افراد در کشور خودشان امضا و تائید رسمی شود.
 

پیش از ورود به کانادا

افراد Minor که قصد دارند برای شش ماه یا بیشتر تحصیل کنند باید پیش از ورود به کانادا جهت اجازه تحصیل اقدام نمایند. این مورد شامل افرادی است که همراه با والدین خود (که اجازه کار یا تحصیل معتبر دارند) به کانادا می آیند. برای تحصیل به مدت کمتر از شش ماه نیازی به اخذ اجازه تحصیل نیست، اما بهتر است پیش از ورود به کانادا این کار را انجام دهید.

اگر به همراه والدینی که اجازه کار یا تحصیل معتبر را دارند به کانادا می آیید، نیازی به تهیه نامه پذیرش از طرف مدرسه به هنگام درخواست اجازه تحصیل ندارید.
 

هنگام اقامت در کانادا

فرزندان به هنگام اقامت در این کشور باید اجازه تحصیل بگیرند. در برخی مناطق و استان ها این اجازه نامه برای خدمات اجتماعی نیز ضروری است. در موارد زیر نیازی به گرفتن اجازه تحصیل نیست:

اگر بچه ها در مهد کودک باشند (وضعیت تحصیلی و شغلی والدین مهم نیست)
 اگر بچه ها در مقطع پیش دبستانی، دبستان یا متوسطه باشند و یکی از والدین آن ها اجازه کار یا تحصیل در کانادا را داشته باشد
اگر بچه ها پناهنده باشند یا درخواست پناهندگی داشته باشند
اگر والدین بچه ها پناهنده باشند یا درخواست پناهندگی داشته باشند
اگر بچه ها قبلا برای یک دوره آموزشی کمتر از شش ماه به کانادا سفر کرده باشند
اگر بچه ها برای یک دوره آموزشی کمتر از شش ماه به کانادا سفر کرده باشند
اگر بچه ها خودشان ساکن کانادا باشند

افراد Minor  که اجازه تحصیل ندارند در هنگام اقامت در کانادا، به یک همراه که وضعیت معتبر و تثبیت شده داشته باشد، نیاز دارند.
درخواست اجازه تحصیل در خود کانادا
فرزند شما در این حالت پیش از ورود،  به یک نامه پذیرش و یک فرد از خانواده که اجازه تحصیل یا کار را داشته باشد نیاز دارد.
 

تمدید اجازه نامه تحصیل در کانادا

در کانادا شما به یک نامه پذیرش جهت تمدید اجازه تحصیل نیاز دارید. طول مدت اجازه تحصیل فرزندان به نامه پذیرش بستگی دارد. از درخواست اجازه نامه جدید پیش از انقضای مهلت اجازه نامه قبلی اطمینان حاصل کنید. روز و تاریخ انقضا در اجازه نامه ذکر شده است.
 

منبع: canada.ca

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.5/5 (2 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification