• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 40

 

"من قسم می خورم که آن ها به دوستانشان هم گفتند که به اینجا بیایند" این را دریل گرنگر عکاس می گوید. از آنجا که مردم در سراسر کانادا به دلیل شیوع ویروس کرونا راههای خلاقانه ای برای گذراندن ساعات اضافی در خانه پیدا می کنند، یک زن و شوهر انتاریویی سرگرمی جدیدی پیدا کرده اند که هم انسان و هم شاید سایر موجودات را از کلافگی نجات دهد. دریل گرنگر و همسرش کارن هر دو عکاس هستند و صاحب استودیوی RoseLe در منطقه سیمکو در انتاریو می باشند.  دریل روز دوشنبه در اخبار شبکه سی بی سی اعلام کرد "ما اوقات زیادی را در حیاط خلوت می گذرانیم و همیشه با تعداد زیادی سنجاب روبرو می شویم، با خود فکر کردیم چرا در عکس هایمان از آن ها استفاده نکنیم؟" "همان طوری که می دانید این روزها همه وقت زیادی در اختیار دارند. ما قبلاً عکس های خلاقانه ای می گرفتیم ولی به خاطر شیوع بیماری دیگر نتوانستیم به این کار ادامه دهیم". 


در مدت زمان چهار هفته، گرنگر دو صحنه عکاسی در فضای باز ایجاد کردند تا سنجاب ها را به سمت آن ها جذب کنند و در حال کار بر روی سومی هستند. گرنگر توضیح می دهد که " ما اسم صحنه اول را « بازار محلی NUTZY آجیلی» گذاشتیم و تعدادی سطل که همگی چوبی بودند را نیز ساختیم. صحنه آخر یک کارخانه کره بادام زمینی با سقفی از گردو است. بنابراین این صحنه،  سنجاب ها را به شکلی نشان می دهد که سعی می کنند وارد یک مجموعه ای پر از آجیل شوند". «بازار محلی NUTZY» مجموعه ای از آجیل از جمله بادام، بادام زمینی و گردو است، در حالی که کارخانه کره بادام زمینی – همان طور که می دانید- از کره بادام زمینی پر شده است. 

این زوج هر روز ساعات زیادی را در حیاط پشتی می گذرانند و اکتشافات و رفتارهای این موجودات را زیر نظر می گیرند. گرنگر می گوید " تمام این سنجاب ها شخصیت دارند. شما عکس العمل های آن ها را روی این صحنه ها می بینید و به نظر می رسد که گرسنه هستند و همه ی آجیل ها را می خواهند. آن ها از همه چیز بالا می روند. 

"از آن جایی که ما در این صحنه ها، آجیل گذاشته ایم، قسم می خورم که آنها دوستانشان را هم خبر کرده اند! من در مجموع 10 تا سنجاب دیگر را دیدم! از جهت های مختلف پیدایشان می شود و چون به آن ها آجیل می دهیم، طبیعی است که سنجاب های بیشتری نیز به اینجا بیایند".
 

زاغ های آبی هم اضافه می شوند

گرنگر می گوید علاوه بر سنجاب ها، مهمان ها و بازدیدکننده های تازه ای هم اضافه شده اند."ما سهره کاکل قرمز و همین طور زاغ کبود هم داریم. زاغ کبود بادام زمینی دوست دارد. ما چهار زاغ کبود داشتیم که هر روز به اینجا می آمدند و از سنجاب ها هم نمی ترسیدند. به نظر می رسید که همه آن ها غذا می خواستند!" 


یک کار بسیار سرگرم کننده

گرنگر می گوید که از تمامی لحظات این تفریح جدیدشان لذت می برد. "خیلی سرگرم کننده است. ساختن دکورها و صحنه های عکاسی مفرح است و من به جای این که وقت خود را تلف کنم، سعی می کنم از آن استفاده کنم. حتی سگ های من به این مساله عادت کرده اند. اوایل آن ها به دنبال سنجاب ها می دویدند اما الان بهتر شده اند و کنار من دراز می کشند و سنجاب ها را تماشا می کنند".

این زوج عکس هایشان را روی صفحه فیس بوک خود منتشر کرده اند و با توجه به واکنش ها، ظاهراً شادی نابی را برای بسیاری به ارمغان آورده اند. جیمی گرین (یکی از مخاطبان) برای آن ها کامنت گذاشته که " خیلی این ها را دوست دارم... من هم باید کاری برای سنجاب هایم انجام دهم... آن ها عاشق بادام زمینی هستند!" یا کامنتی دیگر از دریک " فوق العاده است". سوزان اوی هم معتقد است "این دقیقاً همان حس طنزی است که همه ی ما الان به آن احتیاج داریم...متشکرم"
 

منبع: CBC

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

4.5/5 (2 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification