• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 43

 

 کارشناسان این صنعت معتقدند پاسخ منفی است !

کرونا ممکن است عروسی های عادی را برای مدت زیادی به تعویق انداخته باعث شود که این مراسم صمیمی تر و کوچک تر برگزار گردند. اما به گفته کارشناسان این صنعت، برگزاری مراسم عروسی، پایانی چنین دراماتیک نخواهد داشت! جشن های پر سر و صدا نوعی از صنعت عروسی است که علاوه بر برگزاری باشکوه، با تزئینات پیچیده، منوهای متنوع و بلند بالا و تعداد زیاد مهمانان همراه است. در برخی فرهنگ ها، جشن های عروسی می توانند شامل 600 مهمان شوند.

دایانا پیرس، طراح و برنامه ریز عروسی مستقر در تورنتو، به CTVNews (به صورت تلفنی) گفته است که تا پیش از شیوع کرونا، عروسی های بزرگ با بیش از 150 نفر 80 درصد از فعالیت او را تشکیل می داده اند. اما همه عروسی های برنامه ریزی شده او به تعویق افتاده است زیرا در حال حاضر قادر به میزبانی این مراسم نیستند. او می گوید که ناچار است برنامه ریزی ها و تاریخ ها را با رضایت خود مشتریان، تغییر دهد.

صنعت عروسی به شدت تحت تأثیر شیوع کرونا قرار گرفته است. با افزایش تهدید ویروس، مقامات بهداشتی و دولت های سراسر کانادا تجمع گسترده افراد را ممنوع کردند و به افراد توصیه می کنند که بیرون از خانه، فاصله خود با دیگران رعایت کنند.

تأثیر شیوع کرونا بر صنعت عروسی در کانادا

طبق اظهارات تریسی مناییلسکو، بنیانگذار موسسه  برنامه ریزان عروسی در کانادا، از آنجایی که میانگین افراد حاضر در یک عروسی در کانادا حدود 120 نفر است، زوج های جوانی که قصد برگزاری مراسم عروسی در بهار یا تابستان را داشتند، ناچار هستند که مراسم خود را به تعویق بیاندازند. ماناییلسکو خاطرنشان کرد که بازه زمانی ماه می تا اکتبر، زمان اصلی و اوج برگزاری مراسم هستند که حالا با وجود محدودیت های مربوط به ویروس کرونا، کار سخت تر شده است.

اگرچه اکثر استانها نخستین گام آزمایشی خود را برای بازگشایی مجدد فعالیت ها برداشته اند، در کانادا هنوز زمان زیادی باقی مانده تا بتوان دوباره شاهد تجمع بالای 50 نفر بود. اما آیا در دوران پسا کرونا، باز هم شاهد برگزاری عروسی های مجلل و بزرگ خانوادگی مانند گذشته خواهیم بود؟ پیرس معتقد است که پس از ایجاد یک وقفه در اکثر مشاغل، جواب این سوال مثبت است!

وی گفت: مراسم به مراتب قدرتمند تر از همیشه باز خواهند گشت! در حال حاضر ممکن است کمی ترس وجود داشته باشد، اما فکر می کنم در آینده، مردم بسیار خوشحال خواهند شد که بتوانند همراه با دیگران جشن بگیرند، زیرا ما به این ارتباط شخصی نیاز داریم! وی گفت که هیچکدام از مراجعان وی مراسم عروسی یا پذیرایی خود را به طور کامل لغو نکرده اند تا بتوانند بعد از این محدودیت ها، بار دیگر گرد هم جمع شوند.

 شیوع ویروس کرونا و برگزاری مراسم عروسی در کانادا

پیرس گفت: اکثر مشتری های ما به برگزاری جشن اعتقاد دارند و بنابراین ترجیح می دهند مراسم خود را به بعد موکول کنند تا بتوانند آن رویداد را به طور کامل تجربه کنند. آن ها نمی خواهند مهمانی کوچکتری داشته باشند یا این که نتوانند به شیوه سابق مراسم خود را برگزار کنند.


این بدان معنا نیست که این بیماری همه گیر هیچ تاثیری در نحوه برگزاری مراسم عروسی افراد ندارد. یکی از اقدامات مقابله ای موقت که زوجین انجام داده اند برگزاری یک مراسم کوچک در روزی است که در ابتدا برنامه ریزی شده بود و فقط پذیرش مهمانان را به تعویق انداخته اند تا بهترین مراسم را داشته باشند. او می گوید که مردم همچنان خواهان یک جشن بزرگ هستند. اما آن ها نمی خواهند به خاطر کرونا زندگی خود را متوقف کنند. مردم می خواهند که همچنان کنار هم زندگی کنند، تشکیل خانواده بدهند و جشن های کوچک داشته باشند. و بعد، در سال آینده پذیرای مهمانان و یک جشن بزرگتر باشند. ماناییلسکو گفت که او همین روند را دیده است. وی یک عروسی را برای 2 آگوست برنامه ریزی کرده است که فقط 5 نفر در آن حضور خواهند داشت. کشیش، دو شاهد و عروس و داماد! او می گوید که با این حال آن ها برنامه خود را خواهند داشت و قرار است مراسم خود را با 200 نفر مهمان در ژوئن آینده برگزار کنند. وی افزود، بسیاری از زوج ها به دلایل خاصی تاریخ عروسی را انتخاب می کنند و به ایده ازدواج رسمی در آن زمان پایبند هستند.

برگزاری جشن عروسی و شیوع بیماری کرونا در کانادا

اما درمورد عروسی های پس از همه گیری ویروس، کارشناسان معتقدند که ما شاهد دو واکنش خواهیم بود: یا عروسی ها بزرگتر از همیشه برگزار خواهند شد، یا برخی با احتیاط بیشتری عمل می کنند.

ماناییلسکو گفت: ما افرادی را که مشکلات و محدودیت های امسال را لمس کرده اند خواهیم دید که از دوستان و خانواده خود دور بوده اند و حالا می خواهند جبران کنند. ممکن است آن ها حتی تعداد بیشتری مهمان نسبت به آن چه پیش از این برنامه ریزی کرده بودند، دعوت کنند. از سوی دیگر احتمالاً با عروسی های صمیمی تر و کوچک تری نیز روبرو خواهیم بود. وی خاطرنشان کرد: گاهی اوقات با عروسی های بزرگتر، خانواده ها تحت فشار قرار می گیرند که دورترین خویشاوندان خود را دعوت کنند و این احتمال وجود دارد که برخی افراد به دنبال شیوع کرونا، کنترل بیشتری بر لیست مهمانان خود داشته باشند و همین مساله بهانه ای می شود که کمی لیست مهمانان خود را اصلاح کنند. اما این مساله برای آن هایی که همواره در آرزوی یک مراسم رویایی و مجلل بوده اند، کمی بعید به نظر می رسد. وی گفت: وقتی ما در مورد رویدادها، جشن ها و عروسی ها صحبت می کنیم، می دانیم که آنها برگزار می شوند تا با حضور تعداد بسیاری از مردم جشن گرفته شوند این برای خاطره سازی و جشن گرفتن با کسانی است که از جهات مختلف بخشی از زندگی شما بوده اند. او معتقد است که این مراسم بعد از پایان همه گیری کرونا، اهمیت بیشتری پیدا خواهند کرد. او اضافه می کند: مردم دوست دارند دوباره یکدیگر را در آغوش بگیرند، کنار هم باشند و این چیزی است که من معتقدم به زودی اتفاق خواهد افتاد.

برخی افراد به دنبال شیوع کرونا، کنترل بیشتری بر لیست مهمانان خود دارند

 هنوز مطمئن نیستیم که عروسی های بزرگ مجدداً با خیال راحت برگزار می شوند. ماناییلسکو خاطر نشان کرد که باید از موج دوم بالقوه کرونا در پاییز آگاه باشیم. وی پیش بینی می کند که عروسی های بزرگ تا اوایل بهار آینده برگزار نخواهند شد، زیرا مشتریان در صورت ادامه جدی شیوع ویروس، از دعوت بستگان مسن تر یا عزیزانی که در خارج از کشور زندگی می کنند می ترسند.

پیرس معتقد است که بعد از اتمام همه گیری کرونا، افراد احتمالاً اگر تحت ریسک باشند یا در شرایط مناسبی نباشند، از حضور در جمع با تعداد زیادی از افراد احتیاط بیشتری می کنند. ماناییلسکو خاطرنشان کرد: یک عارضه مهم در به تعویق افتادن زیاد عروسی ها این است که فصل های عروسی 2021 و 2022 قرار است بسته شود.

او می گوید در حال حاضر افرادی هستند که قبل از این اتفاق برای سال آینده اقدام به رزرو کردن کرده اند. او معتقد است که برنامه ریزی برای عروسی ها، یک مراسم خلاقانه را ایجاب می کند، اما عروسی بزرگ با آن چه که در گذشته رخ می داده، فاصله چندانی ندارد.

 

منبع: CTV

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

2.0/5 (1 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification