• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 44

 

 در حالی که تعداد زیادی از مردم برای دوچرخه سواری در فصل بهار، به دنبال فرار از قرنطینه هستند، متخصصان بیماری های عفونی می گویند که دوچرخه سواری ممکن است یکی از انتخاب های ایمن در فضای باز در طول همه گیری ویروس کرونا باشد.

دکتر عبدو شرکاوی در گفتگو با سی تی وی نیوز اعلام کرد: "اگر در مورد یک تجربه دوچرخه سواری معمولی صحبت می کنید، اینکه افرادبیرون بروند و یک سفر کوتاه تفریحی عادی داشته باشند، احتمالاً خطر بزرگی در انتظارشان نیست!"

کارشناسان معتقدند که اگر شما در یک فضای بسته دوچرخه سواری نمی کنید، جای نگرانی وجود ندارد! اما دوچرخه سواران لازم است که بیش از حد به یکدیگر نزدیک نشوند و در تمرینات خود احتیاط لازم را رعایت کنند چون ممکن است که قطرات و ترشحات تنفسی در حجم بیشتری پخش شوند.

دوچرخه سواری در دوران کرونا

دوچرخه سواران همچنین باید مراقب باشند که با چه کسی به دوچرخه سواری می روند. در تورنتو، مقامات بهداشتی توصیه می کنند که افراد یا به تنهایی، یا فقط با اعضای خانواده خود دوچرخه سواری کنند.

دکتر وینیتا دوبی، معاون امور پزشکی، در ایمیلی به سی تی وی نیوز به این نکته اشاره کرد که: "در حالی که ما می دانیم که خطر ابتلا به کرونا در هنگام عبور کردن شخصی در خیابان، یا پیاده روی یا مسیر دوچرخه کم است، به همه توصیه می کنیم که فاصله خود را با دیگران حفظ کنند."

شهرهای سراسر کانادا با رعایت نکات ایمنی خطوط دوچرخه را گسترش می دهند و با افزایش تعداد بیشتر مشتریان، مغازه های فروش دوچرخه، اجناس خود را از انبار خارج می کنند. با بهتر شدن وضعیت آب و هوا، بسیاری از مشاغل مرتبط در تعدادی از شهرهای اصلی با افزایش فروش دوچرخه در هفته های اخیر روبرو بوده اند. 

دکتر اسحاق بوگوش، متخصص بیماری های عفونی می گوید: "از آنجا که هر شخص سوار بر دوچرخه خودش است، مساله انتقال ویروس از طریق سطوح مطرح نخواهد بود". وی همچنین در ادامه می گوید: "شما هرگز نمی توانید بگویید که چیزی 100 یا صفر درصد است". اما من فکر می کنم خطر ابتلا خیلی کم است. اگر از تجهیزات مشترک استفاده می کنید، دست های خود را پس از استفاده بشویید. اما جدا از آن، نمی توان سطوحی را که سطح تماس بیشتری داشته اند را نیز نادیده گرفت. شما به راحتی می توانید فاصله اجتماعی خود با دیگران را حفظ کنید! در فضای باز و بیرون، این بهترین و کامل ترین روش است!

شرکاوی می گوید: "مهم ترین بخش ایمنی دوچرخه سواری همین واقعیت است که در خارج از منزل و در فضای باز انجام می شود. این مساله انتقال ویروس را از بین می برد و خطر را تا حدی کاهش می دهد اما طور کامل آن را برطرف نمی کند".

در ادامه موارد دیگری را که لازم است در مورد دوچرخه سواری در دوران همه گیری بیماری بدانید را خواهید خواند.
 

 دوچرخه سواری در مقابل پیاده روی

کارشناسان تأکید می کنند که اقداماتی مانند شستن دست، رعایت فاصله اجتماعی و پوشش صورت می تواند به جلوگیری از انتقال کمک کند و انتخاب فعالیت های خاص بیش از دیگران نیز می تواند باعث تقویت محافظت شود. اگر قصد دارید با شخصی که در خانه شما نیست به بیرون بروید، دوچرخه سواری انتخاب بهتری نسبت به پیاده روی خواهد بود.

دکتر شرکاوی می گوید: "احتمال انتقال ویروس کرونا در زمان دوچرخه سواری خیلی کمتر از زمانی است که با کسی به پیاده روی بروید. جریان هوا به طور مداوم بین افرادی که دوچرخه سواری می کنند وجود ندارد زیرا زاویه ها و محدوده های حرکتی دوچرخه سواری متفاوت و متغیر است.

دوچرخه سواری گروهی

شرکاوی می گوید مساله نگران کننده در مورد دوچرخه سواری در دوران همه گیری کرونا، این است که بعضی ها مایل باشند که به صورت گروهی دوچرخه سواری کنند. دوچرخه سواران ممکن است به صورت گروهی و با فواصل نزدیک این کار را انجام دهند که همین مساله مانع از گردش هوا و جریان باد در فضای پشت سر دوچرخه سوارها می شود.

او معتقد است اگر دوچرخه سواران در حال تنفس شدید باشند (و نادانسته مبتلا به کرونا باشند)  این خطر وجود دارد که ذرات تنفسی آن ها به نفر پشت سری سرایت و او را نیز مبتلا کند. وی اضافه می کند افرادی که در یک پشت سر یکدیگر دوچرخه سواری می کنند، کاملاً مستعد هستند که از طریق تنفس و هوا ویروس را وارد بدن خود کنند. در این شرایط توصیه می شود که افراد هنگام انجام فعالیت شدید از ماسک استفاده نمایند. دکتر شرکاوی همچنین تاکید می کند که تفریحات گاه به گاه چون دوچرخه سواری، اگر به صورت انفرادی انجام شود، خیلی ساده تر از این است که قرار باشد به صورت جمعی صورت بگیرد و مجبور به رعایت فاصله اجتماعی باشیم!
 

دوچرخه سواری در دوران کرونا


دوچرخه سواری های شدید و حرفه ای

شرکاوی معتقد است: خطر بیشتر هنگام دوچرخه سواری این است که ورزش کردن میزان تنفس سنگین را افزایش می دهد و این می تواند انتقال ویروس را افزایش دهد. او می گوید: "هنگامی که میزان تنفس بالا می رود، از نظر تئوریک هر ویروسی که در دستگاه تنفسی شما باشد می تواند در حجم بیشتری جابجا شود و بدیهی است که نسبت به انجام یک فعالیت عادی این حجم و میزان جابجایی و انتقال بیشتر خواهد بود. این ممکن است یک شرایط خاص و منحصر به فردی از خطر باشد. میزان دقیق این ریسک خیلی مشخص نیست، اما مطمئناً قابل چشم پوشی نیست!"
 

منبع: CTV

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.0/5 (1 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification