• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 45

 

 به دلیل شیوع و همه گیری ویروس کرونا، ایجاد روابط کاری و حرفه ای با مشکلاتی مواجه شده است. در شرایطی که بسیاری از افراد برای گسترش فرصت های شغلی جدید، باید مخاطبین حرفه ای خود را گسترش دهند، در رویدادها و فعالیت های رابطه یابی به صورت شخصی، این قضیه تا حدودی غیرممکن به نظر می رسد.

با این حال، هنوز همه چیز از دست نرفته است! به گفته رید هافمن، بنیان گذار لینکدین، اکنون زمان مناسب برای امتحان کردن تاکتیک های آزمایشی جدید است. در حالی که می توان برخی از اشتباه های کلاسیک و قدیمی را دیگر تکرار نکرد!

 روابط حرفه ای به نقل از بنیانگذار لینکدین

این متخصص رابطه یابی، در پادکستی در لینکدین اظهار داشت که بزرگترین اشتباه مردم این است که در این گونه فعالیت ها، عجول هستند! بهترین مثال زمانی است که شما از افراد سوال می کنید که برای شغل آینده خود، چه فعالیت ها و برنامه هایی را در نظر دارند. این روش ممکن است گاهی اوقات جواب دهد. به خصوص اگر مخاطب، شما را به خوبی بشناسد. اما در اکثر مواقع، پاسخی ندارند و درگیر مشکلات شخصی خودشان می شوند. این جاست که شما باید به رابطه یابی، به عنوان یک فرایند دو مرحله ای نگاه کنید.

اول، در مورد افرادی که می توانید با آنها صحبت کنید فکر کنید و چیزهایی که می توانید از آنها بپرسید را در نظر بگیرید. این موارد ممکن است به یک فرصت جالب منجر شوند. سپس کارهایی را که می توانید در این فضا انجام دهید را عملی کنید. این ممکن است شامل نوشتن مقاله ای در مورد موضوع مورد علاقه شما، یا به نمایش گذاشتن یک کار در یک وبلاگ باشد.

هافمن معتقد است: "کاری که شما می خواهید انجام دهید همان کاری است که بسیاری از افراد دیگر انجام نمی دهند. و توجه داشته باشید که این امر به مخاطبین احتمالی شما کمک می کند تا شما را از سایر افراد متمایز بدانند". این نوع از برندسازی شخصی اخیراً اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. به طوری که بسیاری از مشاغل، به دلیل محدودیت های فعلی، رو به فعالیت آنلاین آورده اند.

وی گفت: حال که شما این شرایط دشوار را دارید، باید تلاش بیشتری کنید. اکنون دیگر نمی توانید مانند جلسات سنتی صبحانه (در فعالیت های رابطه یابی) که در آن حضور داشتید، از مخاطبتان دل ربایی کنید.

اما این بیماری همه گیر (کرونا) ایده های جدیدی همچون گفتگوهای مجازی و جلسات مربوط به نتورک را نیز ایجاد کرده است که کارآفرینان معتقدند راهکاری برای تغییر شیوه سنتی فعالیت های رابطه یابی است. هافمن توصیه می کند که از این ابزارهای جدید استفاده کنید، از آنها بیاموزید و تلاش کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهتر است.

به نظر او مهمتر از هر چیز این است که الان فرصت بسیار مناسبی برای یک ارتباط مفید با دیگران ایجاد شده است. وی معتقد است که نکته کلیدی در فعالیت رابطه یابی حرفه ای این است که اکثر افراد شاغل به این امر، برای ایجاد یک رابطه بهتر، باید بیشتر به فکر "ارائه دادن" باشند تا این که بخواهند چیزی را دریافت کنند. بیشتر مردم فقط می گویند که "من می خواهم"، اما باید نشان دهند که به ایجاد یک رابطه علاقه بیشتری دارند.

 

منبع: CNBC


 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.0/5 (1 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification