• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 46

 

 بایومتریک چیست؟

بایومتریک در واقع شامل اثر انگشت الکترونیکی و یک عکس دیجیتال است که باید به پرونده درخواست ویزای کانادا اضافه شود.

افسران ویزای کانادا می‌توانند از بایومتریک برای تایید هویت شما استفاده کنند. این کار جعل هویت شما را دشوارتر می‌ کند و حل و فصل کردن اشتباهات را نیز آسان‌ تر می‌کند. بعد از اینکه شما بایومتریک را انجام می دهید، آن‌ها در بانک اطلاعاتی دولت کانادا ذخیره می شوند.

پلیس سواره‌نظام سلطنتی کانادا (RCMP) اثر انگشت شما را با اثر انگشت مجرمان, مدعیان پناهندگی، کسانی که دستور ترک از کانادا را دارند و نیز متقاضیان ویزاهای موقت مقایسه می کند. هر نوع تطبیق با سوابق موجود توسط یک افسر ویزا بررسی خواهد شد تا در رابطه با درخواست شما تصمیم گیری کند.
 

چه کسی باید بایومتریک انجام دهد؟

متقاضیان زیر باید بایومتریک را انجام بدهند:

ویزای توریستی
مجوز کار یا تحصیل
 اقامت دائم پناهندگان یا پناهندگی
 تمدید اقامت در کانادا
تمدید مجوز کار یا تحصیل

چند معافیت از این الزامات وجود دارد از جمله متقاضیان شهروندی، مقیمان دائمی قبلی، کودکان زیر ۱۴ سال، و متقاضیان بالای ۷۹ سال.

اگر در حال حاضر ویزای توریستی معتبر داشته دارید، لازم نیست برای درخواست ویزای موقت جدید خود دوباره بایومتریک انجام بدهید. علت این است که اگر در ۱۰ سال گذشته برای ویزای توریستی، مجوز کار، و یا اجازه تحصیل اقدام کرده باشید حتی اگر درخواستتان رد شده باشد، بایومتریک شما معتبر است.
 

چگونه  بایومتریک را انجام بدهیم؟

اولین قدم پرداخت هزینه هنگام ارسال درخواست ویزا است. زمانی که نامه دستورالعمل را دریافت می‌کنید، باید یک قرار ملاقات برای دادن بایومتریک در یکی از مراکز انجام رزرو کنید. پرونده شما تا زمانی که اثر انگشت و تصویر خود را ارسال نکنید بررسی و نهایی نخواهد شد. 
 

نکات عکس و اثر انگشت

زمانی که عکس می‌گیرید، کل صورت شما باید به وضوح قابل‌مشاهده باشد. شما می‌توانید جنسیت عکاس را تعیین کنید و نیز می توانید یک پرده حریم خصوصی درخواست کنید. متقاضیان تا زمانی که چهره آنها قابل مشاهده باشد می توانند از روسری مذهبی استفاده کنند. 

لباس‌های سفید یا سبک از جمله هدبند نپوشید.

از حنا بر روی دستان خود در زمان انگشت نگاری استفاده نکنید.

مطمئن شوید که هر گونه آسیب، بریدگی یا ترک انگشتان تان قبل از دادن اثر انگشت بهبود پیدا کرده‌است.
 

زمان بررسی

اینکه شما چقدر سریع نامه درخواست خود را دریافت کنید به این بستگی دارد که شما چگونه  (آنلاین یا کاغذی) درخواست می‌دهید و چه زمانی هزینه بایومتریک خود را پرداخت می‌کنید (همزمان با پرونده یا بعد از درخواست).

برای ویزای توریستی و تحصیلی و یا تقاضای مجوز کار، مدت زمانی که طول می کشد تا بایومتریک را انجام بدهید در متوسط زمان بررسی اعلام شده در نظر گرفته نمی شود. آفیسرهای مهاجرتی نمی‌توانند درخواست شما را تا زمانی که اثر انگشت و عکس شما را دریافت کنند، پردازش کنند.
 

نکاتی برای کاهش تأخیر در پرونده

پرونده تان را پست نکنید. یا آنلاین اقدام کنید و یا بصورت حضوری در ویزا آفیس ها.

زمانی که درخواست خود را ارسال می‌کنید، هزینه‌های بررسی و بایومتریک را همزمان پرداخت کنید.

اگر نزدیک‌ترین مرکز درخواست ویزا نیاز به سفر دارد، زمان سفر را در نظر بگیرید.

اگر مشکل پوستی و یا شرایط پزشکی خاصی بر روی صورت و یا دست‌ها دارید، هر سندی را که در مورد شرایط خود برای قرار دادن درخواست ویزا دارید، به همراه داشته باشید.
 

منبع: AB

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

 

4.0/5 (2 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification
زمان ثبت
یکشنبه 22 تیر 1399 18:31
الیکا
ممنون از اطلاعات کاملی که در زمینه مهاجرت به کشور کانادا به عنوان وکیل مهاجرتی ارائه میکنید
ادمین پل
سلام، ممنون از پیام انرژی بخش شما