• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 51

 

 در زمان فروش، خرید، تبادل یا اهدای وسیله نقلیه مستعمل، ممکن است مجبور به پرداخت مالیات شوید. در این مقاله اطلاعات ارزشمندی در مورد نحوه انتقال و تحویل وسیله نقلیه در کانادا را خواهید خواند.

هنگام معامله یک خودرو، صاحبان سابق و جدید باید بسته به استان محل اقامت خود، مراحل خاصی را دنبال کنند. در کبک، ثبت نام از طریق SAAQ  و در انتاریو، ثبت نام و انتقالات در مراکز پیشخوان خدمات دولت استانی (Service Ontario4) صورت می گیرد. در بیشتر موارد، هر دو طرف موظفند به صورت حضوری گواهینامه های رانندگی خود (یا مدرک شناسایی عکس دار دیگر) را برای ثبت جدید همراه داشته باشند. همچنین شخصی که وسیله نقلیه را تحویل می گیرد، ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام است. برای نقل و انتقالات در انتاریو، وزارت حمل و نقل انتاریو به اسناد اضافی مانند گواهی نامه استاندارد ایمنی، آزمایش انتشار آلایندگی Drive Clean، اجازه مالکیت وسایل نقلیه و فرم تکمیل شده انتقال پلاک نیاز دارد. 

به طور معمول، مالیات کالا و خدمات (GST) برای این معاملات اعمال نمی شود، مگر در موارد نادر. اما ممکن است خریدار ملزم به پرداخت مالیات در استان خود باشد. به عنوان مثال، نقل و انتقالات کبک ممکن است مشمول مالیات فروش کبک (QST) باشد، در حالی که نقل و انتقالات انجام شده در انتاریو ممکن است تحت  پوششRST باشد. محاسبه این هزینه بسته به رابطه بین افراد و نوع معامله متفاوت است.
 

فروش خودرو
 


آیا یک ماشین بسیار مناسب پیدا کرده اید و قصد خرید دارید؟ به خاطر داشته باشید که شما ملزم به پرداخت مالیات بر خرید خود خواهید بود، مبلغ این مالیات از بین ارزش تخمینی عمده فروشی و یا رقم واقعی فروش تعیین می شود، هر کدام که بیشتر باشد. اما، استثنائی از این قانون برای افرادی که در یک خانواده هستند وجود دارد. اگر وسیله نقلیه را به یکی از اعضای خانواده خود منتقل می کنید، مالیات بر اساس قیمت فروش محاسبه می شود، حتی اگر قیمت آن پایین تر از مقدار تخمینی عمده فروشی باشد. 

سازمان Revenu Quebec و وزارت دارایی انتاریو همسران و افرادی را که نسبت خونی دارند، مزدوج یا یا فرزندخوانده هستند را جزئی از همان خانواده می دانند. برای اثبات رابطه خانوادگی، باید سندی مانند شناسنامه ارائه دهید. در کبک، شما همچنین باید بیانیه ای از معامله بین افراد مرتبط با توجه به یک وسیله نقلیه جاده ای که در کبک ثبت شده است، پر کنید. در انتاریو نیز همین مسئله صدق می کند. بیانیه رسمی نیز برای نقل و انتقال بین اعضای خانواده استفاده شود.
 

اهدای خودرو
 


اگر یک وسیله نقلیه اهدا شود، همین روال اعمال می شود. از آنجا که قیمت فروش وجود ندارد، مالیات بر اساس ارزش تخمینی خودرو محاسبه می شود، مگر اینکه به اعضای همان خانواده اهدا شود. برای مثال اگر وسیله نقلیه قدیمی خود را به فرزند خود بدهید، نیازی به پرداخت مالیات نیست. در صورتی که می خواهید پس از جدایی یا طلاق، وسیله نقلیه ای را به همسر سابق بدهید، همین امر نیز صدق می کند. علاوه بر این، مالیات در مواردی که وسیله نقلیه بین افراد پس از فوت منتقل می شود، اعمال نمی شود. این شامل شرایطی است که شما یک وسیله نقلیه را به عنوان بخشی از طلب یک دارایی دریافت می کنید، یا آن را از شخصی از خارج از خانواده خود مانند بهترین دوست یا همسایه به ارث می برید.
 

تعویض خودرو
 


آیا تاجر هستید؟ ممکن است بخواهید وسیله نقلیه خود را با موتور سیکلت همکارتان یا وسیله نقلیه دیگری تعویض کنید؟ هنگام انتقال وسایل نقلیه بین افراد غیر از خانواده، محاسبه مالیات کمی متفاوت است.

در کبک، QST از بین دو مقدار ارزش تخمینی خودروی داده شده و ارزش تخمینی خودروی دریافت شده تعیین می شود، هر کدام که بزرگتر باشد. به عنوان مثال، اگر شما یک اتومبیل 5000 دلاری را برای یک موتور سیکلت با ارزش 8000 دلار تعویض کنید، هر دو طرف QST را با 8000 دلار پرداخت می کنند. این قاعده در انتاریو اعمال نمی شود، در حالی که هر دو طرف موظفند مبلغ عمده فروشی خودرویی را که در معامله دریافت می کنند و RST  را پرداخت کنند. RST  در تمام مراکز خدماتی انتاریو قابل پرداخت است.
 

نحوه محاسبه ارزش تخمینی خودرو
 


استانها برای تعیین ارزش وسیله نقلیه در طی فرایند نقل و انتقال آن بین افراد، قوانین بسیار دقیقی دارند.
 

ماشین و کامیون سبک
 


در کبک، Revenu Quebec  اظهار می کند که این مبلغ باید براساس قیمت عمده فروشی در جدیدترین نسخه راهنمای d'valuation Hebdo تعیین شود. سپس باید مبلغ 500 دلار را از این مبلغ کم کنید. در انتاریو، وزارت دارایی قوانینی مشابه دارد. وسایل نقلیه خریداری شده به صورت خصوصی در استان منوط به RST هستند که براساس قیمت بالاتر ارزش عمده فروشی وسیله نقلیه یا رقم داد و ستد شده تعیین می شود.
 

موتورسیکلت ها و ATV ها
 


در کبک، ارزش تخمین زده شده باید بسته به مورد تعیین شده توسط جدیدترین نسخه فروش کتابهای آبی فروشندگان موتور سیکلت کانادا یا ATV کانادایی و یا کتابهای آبی نمایندگیهای Snowmobile Watercraft، تعیین شود. سپس باید مبلغ 500 دلار را از این مبلغ کم کنید. در انتاریو، وسایل نقلیه مشخص شده بدون ارزش کتاب قرمز، از جمله وسایل نقلیه جاده ای یا اتومبیل های برفی (که به موجب قانون خودروهای برفی موزون براساس قانون وسایل نقلیه برفی موتوری نیاز به مجوز دارند) RST آن ها بر اساس قیمت خرید معین می گردد.
 

 

منبع: NBC 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

5.0/5 (2 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification