• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 52

 

 کمک هزینه کودکان در کانادا (CCB) یک برنامه کمک رسانی فدرال است که برای تأمین نیاز والدین با فرزندان زیر 18 سال راه اندازی شده است. این یک منبع مهم و با ارزش گردش پول است زیرا پرداخت ها بطور منظم انجام می شود و شامل مالیات نیز نمی گردد. حالا چگونه باید بدانیم که شرایط لازم را برای آن داریم یا درخواست خود را چطور ارسال کنیم؟

در سال 2016، CCB جایگزین مواردی چون مالیات بر منافع کودکان کانادا (CCTB)، مکمل ملی مزایای کودک (NCBS) و منافع جهانی مراقبت از کودکان (UCCB) شد. از زمان راه اندازی آن، بیش از 23 میلیارد دلار به بیش از 3.5 میلیون خانواده پرداخت شده است. والدینی که تحت پوشش UCCB یا CCTB  بودند، پرونده خود را بطور خودکار از برنامه قدیمی به برنامه جدید منتقل کردند.
 


 

مبلغ دریافتی از CCB

بر اساس رقم های اعلام شده توسط دولت کانادا در سال 2020، خانوارهای کم درآمد واجد شرایط، سالانه حداکثر 6،765 دلار برای هر کودک زیر شش سال و 5،708 دلار برای هر کودک 6 تا 17 ساله دریافت می نمایند. به طور میانگین، خانواده هایی که از CCB بهره مند می شوند، سالانه 6،800 دلار مزایای مالیاتی دریافت می کنند. 

در ماه ژوئیه سال 2018، دولت فدرال از افزایش مزایا خبر داد که مورد استقبال بسیاری از والدین قرار گرفت. به عنوان نمونه، در سال 2017، خانواده ای با دو فرزند و درآمد 35،000 دلار تقریباً 11،000 دلار مزایا دریافت کرده اند. با فهرست بندی جدید، این خانواده ها تقریباً 600 دلار مزایای اضافی دریافت می کنند. 
 

تعداد دفعات دریافت مبلغ
 


کمک هزینه کودک کانادا ماهانه از ماه ژوئیه تا ژوئن به مدت 12 ماه با چک یا سپرده مستقیم پرداخت می شود. برای دریافت اخطار خودکار از طریق ایمیل پرداخت و اعتبار، می توانید ثبت نام کنید و این به شما امکان می دهد تا هزینه های خود را بهتر مدیریت کنید
 

چگونه می توانید کمک هزینه های خانواده خود را محاسبه کنید؟

برای تخمین مبلغ کمک هزینه CCB که به شما تعلق می گیرد، می توانید از صفحه ماشین حساب مزایای کودک و خانواده در وبسایت دولت کانادا با تکمیل یک پرسشنامه کوتاه، هم مبلغ و هم یک بررسی کلی از وضعیت فعلی خانوادگی خود را دریافت کنید. از جمله موارد دیگر این پرسشنامه نام و تاریخ تولد هر کودک تحت مراقبت و تکفل شما و همسر شما خواهد بود.با این حال مزایای استانی یا مزایای معلولیت کودکان در نظر گرفته نمی شود.
 

در صورت فوت چه اتفاقی می افتد؟

در صورت فوت یکی از پدر یا مادر، معمولاً پرداخت ها با توجه به درآمد آنها به همسر منتقل می شود. با این حال، اگر فرد مسئول کودک نه مادر باشد و نه پدر، باید برای آگاهی بهتر از وضعیت خود با آژانس درآمد کانادا تماس بگیرد.
 

اطلاعات بیشتر در مورد منافع و کمک هزینه های کودک کانادا

می توانید اطلاعات را به صورت آنلاین در وب سایت دولت کانادا پیدا کنید. در آنجا اطلاعات متنوعی در رابطه با مزایای کودک و سایر برنامه های مرتبط با آنها پیدا خواهید کرد، مانند مزایای ناتوانی کودک، مزایای مالیات بر درآمد کار (اگر یک کارگر کم درآمد هستید) و بسیاری موارد دیگر.

 

 

منبع: NBC 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

4.7/5 (3 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification