• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 63


 در پی برنامه دولت برای جذب بیش از 1.3 میلیون مهاجر تازه وارد به کانادا طی سه سال آینده، یک نظرسنجی جدید حاکی از آن است که اکثریت کانادایی ها معتقد هستند مهاجرت تاثیرات مثبتی برای کشور دارد. حدود سه چهارم کانادایی ها (نزدیک به 75 درصد) بر این باورند که تلاش سخت و مهارت های مهاجران به کانادا کمک خواهد کرد و 65 درصد از آن ها می گویند: "مهاجران تنها در صورتی باید اجازه کار در کانادا داشته باشند که اعتبارات لازم را کسب کرده باشند". 

به گفته ماریو کانسکو، رئیس مرکز تحقیقات و نویسنده گزارش، نظرسنجی هفته گذشته نشان داد که برخی از اختلاف نظرهای سیاسی و منطقه ای در سراسر کشور ادامه دارد. وی در گزارش خود اشاره کرده که اکثر کانادایی های ساکن  انتاریو (58٪)، کبک (56٪)، آلبرتا (56٪)، آتلانتیک کانادا (54٪) و بریتیش کلمبیا (51٪) نسبت به مهاجرت نظر مثبتی دارند. در مقابل 36 درصد ساکنان ساسکاچوان و مانیتوبا خواستار کاهش میزان مهاجرت هستند. 

تقریبا از هر ده نفری که در انتخابات فدرال سال 2021 به حزب لیبرال رای دادند، هفت نفر از آن ها تاثیرات مهاجرت را برای کانادا مثبت می دانند (69٪). از سوی دیگر، 60٪ از حامیان حزب جدید دموکرات و 46٪ از طرفداران حزب محافظه کار هم موافق این موضوع هستند. در ادامه این پژوهش آمده است که کانادایی هایی که در انتخابات فدرال سال 2021 به حزب محافظه کار رای دادند (80٪) نسبت به کسب اعتبار مهاجران تازه وارد خوشبین ترهستند. اما این خوشبینی و نظر مثبت در میان حامیان حزب لیبرال (65%) یا حزب جدید دموکرات (55%) وجود ندارد.

شان فریزر، وزیر اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام کرده است که کانادا قصد دارد حدود 1.3 میلیون مهاجر جدید را طی سه سال آینده جذب کند تا بحران کمبود نیروی کار جبران و به توسعه و رشد کشور در دوران پساکرونا کمک شود.

هدف از برنامه های سطوح مهاجرت بین سال های 2022 تا 2024 این است که استقبال از مهاجران با نرخ حدود یک درصد جمعیت کانادا ادامه یابد. این تعداد شامل 431645 مقیم دائم در سال 2022 ( با 21000 نفر افزایش نسبت به برنامه اصلی)، 447055 نفر در سال 2023 و 451000 نفر در سال 2024 است. بتی کین، یکی از اعضای کمیته رهبری انجمن وکلای مهاجرت کانادا (CILA) می گوید: "ما فکر می کنیم این یک طرح خوب است، گو اینکه بسیار بلندپروازانه است". او توضیح می دهد که انجمن با توجه به گزارش قبلی خبرگزاری جدید کانادا (NCM) که پیش از اعلام خبر توسط دولت در وبسایت منتشر شده بود، از دولت خواسته جذب مهاجران متوقف شود. گزارش NCM به طور خاص بر مبنای پیشنهاد انجمن CILA است که از اداره مهاجرت خواسته شده برای کمک به افراد دارای مشکل در دوران همه گیری کرونا، امسال را به خود استراحت دهد و روند جذب مهاجر را متوقف کند.

طبق نظر انجمن CILA، کانادا باید روند پذیرش مهاجر را ادامه دهد اما اعلام اهداف جاه طلبانه در مورد سطوح مهاجرتی سال های 2022 تا 2024 یک عمل نابهنگام و بی موقع است.  با این که استراحت و وقفه یک ساله ممکن است از ایده آل های اداره مهاجرت دور باشد، اما به دلایل متعدد سودمند خواهد بود. 

سینگ هالا، وزیر حزب در سایه محافظه کار اداره مهاجرت کانادا می گوید نزدیک به دو میلیون پرونده مهاجرت روی هم انباشته شده و خانواده ها و کسب و کارها را دچار مشکل کرده است. یک عضو پارلمان در ایمیلی به NCM اعلام کرد "این فقط یک نمونه دیگر از رفتارهای ترودو و دولت لیبرال اوست که یک حرف می زنند و طور دیگری عمل می کنند. کانادایی ها و کانادایی های جدید سزاوار بهتر از این هستند".

جنی کوان، نماینده شرق ونکوورو منتقد مهاجرت حزب جدید دموکرات (NDP) ، از دولت لیبرال خواست تا نیروهای کار خارجی موقت را در هنگام ورود به کار گیرند. وی گفت: "بیش از 500،000 نفر وجود دارند که قبلا در کانادا حضور داشته اند. من از لیبرال ها می خواهم که سطوح مهاجرت خاصی را به منظور مقابله با مشکل کمبود نیروی کار ماهر کانادا و اجرای این اصل که «اگر شما برای کار مناسب هستید، برای اقامت هم مناسب هستید» تنظیم کند و بستر لازم را برای کارگران موقت خارجی به هنگام ورود فراهم کند".
اندرو گریفیت، تحلیلگر سیاسی و مدیر کل سابق اداره مهاجرت و شاخه چند فرهنگی می گوید که این سطوح جدید ادامه استراتژی دولت برای رشد اقتصاد از طریق افزایش مهاجرت است. وی معتقد است برای داشتن یک نگاه مستقل تر به صنعت مهاجرت با تمرکزی گسترده تر و مهمتر، به یک حکم سلطنتی یا چیزی شبیه به آن نیاز داریم.

 

 

 منبع: Toronto Star

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

5.0/5 (1 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification