• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 64

سوال مهمی که در این مقاله قصد داریم به آن پاسخ بدهیم این است که "چرا با اینکه تحصیل بین المللی در کانادا برای من به عنوان یک متقاضی ایرانی بسیار پرهزینه است، همچنان گزینه خیلی خوب و منطقی به شمار می رود؟" مسلماً اولین نکته ای که مطرح می شود این است که تحصیل در کانادا دارای مزایای فراوانی می باشد، به عنوان مثال نظام آموزشی، مدارس و دانشگاه های کانادایی از سطح استاندارد بسیار بالایی برخوردارند، یا اینکه محیط باز و صمیمانه ای در کانادا برای دانشجوهای بین المللی وجود داره و بسیار راحت تر و سریع تر نسبت به خیلی از کشورهای درجه یک دیگر می توان با جامعه تلفیق شد. از طرف دیگر، با اینکه تحصیل در کانادا پر هزینه است، از بسیاری از کشورهای درجه یک مناسبتر است.

 

اما با اینحال، نمی توان از پرهزینه بودن تحصیل در کانادا گذشت، و این حقیقت که فاصله زیاد با ایران رفت و آمد برای دانشجوهای بین المللی را نسبت به کشورهای همسایه ایران مشکلتر می کند. پس چرا برای من به عنوان یک جوان ایرانی همچنان کانادا گزینه خیلی خوبی برای ادامه تحصیل می تواند بشمار برود؟

 

پاسخ این سوال ساده است! چون هدف نهایی من به عنوان یک متقاضی صرفاً تحصیل کردن درکانادا نیست، بلکه مایلم از فرصتی که این کشور برای کسب اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی فراهم می کند استفاده کنم. در واقع کانادا با توجه به میزان کم جمعیتش و این حقیقت که دچار بحران پیر شدن جمعیت در رده فعال کاری می باشد و اگر اقدام جدی صورت نگیرد در سال های آینده مشکلات جدی ممکن است پیش بیاید، علاقه بسیار زیادی دارد که متقاضیانی که با ویزای موقت در این کشور هزینه نموده، آموزش دیده اند و نیز حتی همزمان جذب بازار کار کانادایی نیز شده اند را حفظ نموده و اقامت دائم را به آنها اعطا کند.

 

اما اکنون این پرسش مطرح می شود که چطور بعد از تحصیل در کانادا به اقامت برسم؟ در واقع آپشن های مختلفی برای یک دانشجوی بین المللی یا فارغ التحصیل بین المللی می تواند وجود داشته باشد نظیر:

 برنامه های دولت فدرال برای تبدیل اقامت موقت به دائم

 برنامه اکسپرس انتری 

 برنامه های استانی کانادا

 برنامه فدرال مناطق شمالی و روستایی


 

 اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید می توانید از خدمات ارزیابی رایگان پل استفاده کنید. قصد ما این است که مناسبترین مسیر مهاجرتی به کانادا را با پاسخ دادن به چند سوال ساده به شما نشان بدهیم.

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

/5 (0 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification