• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 68


  مهاجرت با پیش بردن اقتصاد، کاهش کمبودهای بازار کار و تقویت جوامع کانادایی به نفع تمامی کانادایی ها است. در پاسخ به حجم زیاد پرونده ها، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) در تلاش برای بهبود فعالیت های خود و اضافه کردن منابع بیشتر و ارائه فرایندهای ساده تر برای مشتریان است. 

شان فریزر وزیر اداره مهاجرت امروز اعلام کرد که هدف تصمیم گیری نهایی در مورد 147000 مقیم دائم جدید را در سه ماهه اول سال 2022 (یعنی دو برابر تعداد در همین بازه زمانی در سال 2021) پشت سر گذاشته است. از طریق این تلاش ها، کانادا تا کنون بیش از 108،000 نفر مقیم دائم جدید را در سال جاری مورد استقبال قرار داده است.

علاوه بر این، کانادا از اهداف شهروندی خود برای سال های 2021-2022، با بیش از 210،000 شهروند جدید کانادایی فراتر رفته است. اداره مهاجرت با مدرنیزه سازی و افزایش خدمات خود برای افرادی که می خواهند کانادایی شوند، خدماتی از جمله ارائه تست آنلاین، مراسم شهروندی مجازی و ردیابی آنلاین وضعیت پرونده جهت به روز رسانی را ارائه می دهد.

این دستاوردهای جدید نتیجه تعهد مداوم IRCC برای بهبود خدمات مشتری است.  این اداره توانست  بیش از 405،000 مقیم دائم جدید را در سال 2021 پذیرش کند که بیشترین تعداد افراد تازه وارد در یک سال در تاریخ کانادا بود. پس از رکورد سال 2019 در مورد پرونده های تحصیلی، اداره مهاجرت با افزایش 32 درصدی این پرونده ها در سال 2021، تقریبا 506000 مورد را نهایی کرد. در همین سال، نزدیک به 169،000 متقاضی (رکوردی دیگر) موفق شدند وضعیت خود را از نیروی کار، به مقیم دائم کانادا تغییر دهند.

به نقل از وزیر مهاجرت: ما با حمایت مالی اضافی 85 میلیون دلاری برنامه به روزرسانی اقتصادی و مالی سال 2021، در حال تلاش برای کاهش تعداد پرونده های انباشته شده در طول دوران همه گیری کرونا هستیم. این بودجه برای کاهش زمان انتظار کارها با اقداماتی از قبیل استخدام کارکنان جدید بررسی پرونده، دیجیتالی کردن پرونده ها و تخصیص مجدد کار در میان دفاتر در سراسر دنیا در نظر گرفته شده است. 

اداره مهاجرت می گوید: همانطور که ما در تلاش برای کاهش زمان بررسی پرونده ها هستیم،  IRCC همچنان در حال اختصاص اطلاعات معنادار، به موقع و شفاف به مشتریان خود است. همچنین امروز، فریزر به روز رسانی های جدید بررسی آنلاین پرونده ها و ابزار لازم را اعلام کرد تا مشتری ها در جریان مدت زمان بررسی پرونده های خود قرار گیرند. اکثر خدمات اقامت دائم و شهروندی در حال حاضر از زمان بررسی پویا با محاسبات به روز شده ارسال شده در هفته بر اساس داده های 6 ماه گذشته، استفاده می کنند. از زمان بررسی پویا  برای خدمات اقامت موقت در حال حاضر بر اساس داده ها از 8 یا 16 هفته گذشته است. 

این تغییرات اطلاعات واقعی و به روز را برای مشتریان ارائه می دهد و حجم پرونده های بررسی شده بر اساس آخرین عملیات و فعالیت ها را نشان می دهد. این تغییرات بستر لازم را کسانی که می خواهند با برنامه زمانبندی معین برای کار، زندگی و تحصیل به کانادا مهاجرت کنند فراهم می کند. فعالیت در زمینه دیجیتالی کردن و مدرن سازی چگونگی ارائه خدمات و پرونده ها ادامه خواهد داشت.  بنابراین کانادا می تواند همچنان به عنوان یک مقصد انتخابی برای مردم در سراسر جهان به شمار رود.

 نقل قول ها

"همزمان با مواجهه با چالش های بی سابقه در سیستم مهاجرت کانادا، ما تمرکز اصلی را بر سابقه کار و تجربه مشتریان قرار داده ایم که می تواند به رکوردی تازه در سطح مهاجرین تازه وارد به کانادا بدل شود. اولویت اصلی برای من، کمک به تسریع ورود مشتریان به کانادا با استفاده از زمان پردازش قابل پیش بینی و ارتباطات کارآمد است. کانادا مفتخر است که به عنوان مقصد انتخابی مهاجران در سراسر دنیا شناخته شود و ما  همچنان به سختی کار خواهیم کرد تا بهترین تجربه را برای آنها فراهم کنیم".

 شان فریزر، وزیر اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا

 حقایق کوتاه

 در 31 ژانویه سال 2022، فریزر اقدامات جدیدی را جهت بهبود تجربه مشتری و مدرن سازی سیستم مهاجرت اعلام کرد. این اقدامات شامل هدف برای تصمیم گیری نهایی در مورد 147،000 مقیم دائم در سه ماهه اول سال 2022 بود.

 در به روزرسانی اقتصادی و مالی 2021،  دولت کانادا 85 میلیون دلار بودجه جدید برای کاهش پرونده های انباشته شده پیشنهاد کرد. این سرمایه گذاری از کارکنان اضافی حمایت می کند، به IRCC کمک می کند مشکلات مربوط به کمبود نیروی کار را حل کند و به استانداردهای خدمات بررسی پرونده ها  از جمله مجوزهای تحصیل، مجوزهای کار و تمدید کارت های اقامت دائم کمک می کند. IRCC همچنین تلاش می کند تا زمان بررسی ویزای ویزیتوری و اثبات شهروندی را کاهش دهد. 

 در فوریه سال 2022 اداره مهاجرت یک سیستم پیگیری و ردیابی دیجیتال وضعیت را راه اندازی کرد که این سیستم به متقاضیان اقامت دائم، اسپانسرها و نمایندگان آن ها اجازه می دهد وضعیت پرونده خود را بررسی کنند. در راه اندازی اولیه، این سیستم  برای متقاضیان دائمی اقامت همسر، شرکا و فرزندان وابسته نیز در دسترس است.

 اداره مهاجرت در تاریخ 1 آوریل سال 2020  شروع به برگزاری مراسم شهروندی مجازی کرد. بین اول آوریل تا 31 ژانویه 2022، بیش از 198000 نفر در بیش از 12400 مراسم مجازی سوگند شهروندی را ادا کردند.

 

 منبع: canada.ca

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

/5 (0 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification