• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 71


  بودجه سال 2022 کانادا شامل طرح های پیشنهادی برای اکسپرس انتری، برنامه نیروهای کاری موقت (TFWP)، بررسی پرونده ها و سایر موارد است. 
کریستیا فریلند، وزیر دارایی کانادا اولین بودجه کانادا پس از انتخابات فدرال سپتامبر 2021 را اعلام کرد. این بودجه هزینه ها و درآمدهای دولت کانادا را تعیین می کند. اهمیت این اطلاعیه سالانه دولت فدرال در تعیین وضعیت اقتصادی و سلامت مالی کانادا و اولویت های خط مشی دولت کانادا است. 

 طرح های پیشنهادی مهاجرت در بودجه سال 2022

بودجه سال 2022 اولویت های مهاجرتی گوناگونی که دولت کانادا به دنبال آن است را تعیین می کند:

 اکسپرس انتری: دولت فدرال با ارائه پیشنهاد اصلاح قانون حمایت مهاجرت و پناهندگان  (IRPA) سعی در فراهم کردن اختیارات برای وزیر مهاجرت (با استفاده از دستورالعمل های وزارتخانه) جهت انتخاب متقاضیانی را دارد که به بهترین شکل نیازهای بازار کار کانادا را رفع کنند. هنوز جزئیات بیشتری در مورد آنچه که دولت فدرال در ذهن دارد، ارائه نشده است.

 برنامه سطوح مهاجرت: کانادا برای حمایت از تلاش های خود برای بررسی و رسیدگی به وضعیت بیش از 400،000 مقیم دائم جدید به صورت سالانه، طی پنج سال مبلغ 2.1 میلیارد دلار را تامین خواهد کرد و مبلغ 317.6 میلیون دلار را برای سرمایه گذاری جدید خود اختصاص خواهد داد.

 برنامه نیروهای کاری موقت (TFWP): دولت قصد دارد با سرمایه گذاری 29.3 میلیون دلاری طی سه سال، یک مدل کارفرمایان مورد اطمینان (Trusted Employer Model) در راستای حذف موانع بروکراسی اداری برنامه نیروهای کاری موقت (TFWP) ایجاد کند. این شاخص برای کارفرماهایی که بالاترین استانداردهای کار و شرایط زندگی، حمایت و دستمزد را در زمینه های با تقاضای بالا ارائه می دهند به کار خواهد رفت. جزئیات بیشتر در سال آینده اعلام خواهد شد.
دولت فدرال همچنین می خواهد 48.2 میلیون دلار برای ایجاد یک طرح ساده شده جدید TFWP برای صاحبان کسب و کار در زمینه شیلات و کشاورزی سرمایه گذاری کند. به علاوه، با تخصیص مبلغ 6.64 میلیون دلار طی سه سال آینده، ظرفیت بررسی درخواست های کارفرماها را در استانداردهای خدمات تاسیس شده افزایش دهد.

 خدمات حمایت از مهاجران و گردشگران کانادا: بودجه سال 2022 با ارائه پیشنهاد هزینه 187.3 میلیون دلار طی پنج سال و تخصیص مبلغ 37.2 میلیون دلار به دنبال بهبود توانایی های اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در جهت پاسخگویی به تعداد روزافزون درخواست ها و بازخواست های این اداره است.

 شهروندی کانادا: دولت قصد دارد برای همسان کردن سطوح بالاتر برنامه های شهروندی، با اصلاح قانون شهروندی، روندی ایمن و خودکار برای استفاده و جمع آوری بایومتریک ها ایجاد کند.

 اطلاعیه های مهاجرت در بودجه های قبلی

بودجه گاهی اوقات شامل اعلامیه های مهم مهاجرت است. به عنوان مثال، در سال 2014، بودجه مشخص کرد که کانادا میلیون ها دلار برای اطمینان از راه اندازی اکسپرس انتری ژانویه 2015 سرمایه گذاری کرده است. در سال 2021، کانادا مبلغ 485 میلیون دلار برای مدرن سازی سیستم مهاجرت هزینه کرد. بودجه سال 2021 پنج تعهد قابل توجه در مورد مهاجرت داشت که برخی از آن ها پیشتر تصویب شده بودند مانند بودجه برنامه تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم (TR to PR). همچنین خواستار جایگزینی سیستم مدیریت پرونده جهانی  (GCMS)جهت رسیدگی به درخواست های متقاضیان مهاجرت بود. علاوه بر این، بودجه سال 2021 برای برنامه نیروهای کاری موقت (TFWP) هم بیشتر هزینه کرده بود. این بودجه های اضافی با هدف پیشگیری از بدرفتاری نیروهای کار، بررسی های انطباقی در مورد کارفرماها را افزایش داد و با صدور اجازه کار آزاد (Open Work Permit)، کارگران خارجی آسیب پذیری را که از طرف کارفرما مورد سؤاستفاده قرار گرفته بودند مورد حمایت قرار داد. در نهایت، بودجه سال 2021 هزینه های اضافه ای را به نوآوری در زمینه استخدام زنان مهاجر تازه واردی که دچار مشکلات تبعیض نژادی بودند اختصاص داد.

 اطلاعیه های اخیر مهم مهاجرت

در تاریخ 4 آپریل 2022، کانادا پنج تغییر جدید را برای TFWP اعلام کرد:  گواهی ارزیابی تاثیر بر بازار کار (LMIAs) اکنون به جای 9 ماه، به مدت 18 ماه معتبر خواهد بود؛ حداکثر مدت اشتغال برای نیروهای کار با دستمزد بالا و نیروهای کار مستعد جهانی (Global Talent Stream) از دو سال به سه سال افزایش خواهد یافت؛ دیگر محدودیتی برای تعداد موقعیت های شغلی با دستمزد پایین که کارفرماهای صنایع فصلی بتوانند آن ها را از طریق TFWP پر کنند وجود نخواهد داشت؛ کارفرماها می توانند تیمی داشته باشند که به جای میزان 10 درصدی سابق، 20 تا 30 درصد آن را نیروهای کار خارجی تشکیل داده باشد؛ و مورد آخر این که کانادا دیگر در مناطق با نرخ بیکاری 6٪ یا بالاتر از آن، درخواست های LMIA برای خدمات غذایی و اقامتی مشاغل با دستمزد پایین و همچنین مشاغل بخش های خرده فروشی را به طور خودکار رد نخواهد کرد. 

در ماه مارچ، کانادا تعدادی از اقدامات حمایتی برای اوکراینی هایی فراری از جنگ را اعلام کرد. شهروندان اوکراینی همراه با شرکای زندگی و فرزندان خود، می توانند با ویزای موقت مجوز سفر اضطراری اوکراین به کانادا (CUAET)  به این کشور سفر کنند. این ویزا به صاحبان آن اجازه می دهد که تا سه سال در کانادا اقامت داشته باشند.
 
در ماه فوریه، کانادا اعلام کرد که سطوح مهاجرتی خود را برای حمایت از بازیابی اقتصادی در دوران پساکرونا افزایش می دهد. برنامه سطح مهاجرتی سال های 2022 تا 2024، با این انتظار که کانادا در سال 2022 رکورد پذیرش 431645 مقیم دائم جدید را کسب کند، خواستار سطوح بالاتر در طول سه سال آینده است. کانادا پیش از همه گیری کرونا، به دنبال پذیرش 340،000 مهاجر در سال بود، اما در حال حاضر در صدد پذیرش 451،000 نفر به صورت سالانه تا سال 2024 است.

در ماه ژانویه، شان فریزر، وزیر مهاجرت مراحلی را که اداره مهاجرت جهت بهبود استانداردهای بررسی پرونده ها و رسیدگی به پرونده های عقب مانده در نظر گرفته است، اعلام کرد. 

 گام بعدی چیست؟

پس از برنامه ریزی برای بودجه، گام بعدی رای دادن مقامات منتخب در پارلمان کانادا به این طرح است. مخالفت اکثریت اعضای پارلمان با قانون بودجه، منجر به رای گیری مجدد خواهد شد. البته این اتفاق، با توجه به حمایت حزب دموکرات جدید از قانون بودجه، پس از ایراد قرارداد با نخست وزیر حزب لیبرال آقای ترودو بعید به نظر می رسد.

 

 منبع: cicnews

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

/5 (0 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification