• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 74


 یک چالش مهم برای متقاضیان ایرانی تحصیل در کانادا انتخاب کالج یا دانشگاه است. 


دوره های کالج عمدتاً کوتاه مدت تر بوده و علاوه بر داشتن زیرشاخه های تخصصی بیشتر، شما را برای ورود به بازار کار آماده می کنند و از این دید جذابند. در واقع کالج ها که مقاطع "diploma, graduate diploma, post grad diploma and certificates" را ارائه می دهند رویکرد عملی و تحقیقاتی به موضوعات دارند، در حالیکه دانشگاه ها که مقاطع "undergradT post grad masters and PhD" را ارائه می دهند رویکرد تحقیقاتی به رشته ها دارند.


 اما شانس قبولی ویزاست که بخصوص برای متقاضیان ایرانی اولویت اول است، حتی مهم تر از کوتاهتر، کم هزینه تر و متنوع تر بودن دوره های کالج نسبت به دانشگاه. یعنی با وجود اینکه شاید در واقع برای خیلی از متقاضی ها با توجه به رزومه و شرایطشان دوره های کالج توجیه خیلی منطقی تر و بهتری داشته باشند، اما متاسفانه به دلیل سوء استفاده بسیار زیاد متقاضیان ایرانی از ویزاهای توریستی و تحصیلی طی سال های گذشته تاکنون از یک سو و اوضاع سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور از سوی دیگر باعث شده است که میزان قبولی متقاضیان ایرانی کمتر و کمتر بشود. آنچه می تواند همچنان شانس قبولی را بالا نگه دارد درخواست هر چه قوی تر است و این به معنای ارجحیت پذیرش از یک دانشگاه معتبر نسبت به کالج هاست.


 شما در پرونده ویزای تحصیلی سعی میکنید افسر مهاجرت را متقاعد کنید که نیت واقعی برای تحصیل، قصد خروج در پایان و آمادگی/قابلیت تحصیل در کانادا را دارید. اگر درخواستتان به قدر کافی متقاعد کننده نباشد با ریجکتی درخواستتان روبرو می شوید و جملات تکراری، کلی و مبهمی که به ظاهر آفیسر مهاجرتی پس از بررسی پرونده تان نتیجه گیری کرده است. نمونه چنین دلایل کپی شده که هزاران متقاضی دریافت کرده و می کنند را ملاحظه کنید. نکته جالب این که نامه سمت چپ در تاریخ 23 جون 2022 و نامه سمت راست در تاریخ 15 آگوست 2022 برای دو متقاضی متفاوت با شرایط بسیار متفاوت صادر شده است و اگر دقت کنید تنها چیزی که در این 2 نامه متفاوت است اسم و فامیل و شماره پرونده های متقاضی ها و تاریخ هستند. متن نامه، دلایل ریجکتی و همه چیز صرفاً بدون بررسی کامل پرونده یا مدارک ارائه شده کپی شده اند و برای سرنوشت 2 خانواده تصمیم گیری شده است.
 پذیرش در یک مرکز معتبرتر، رزومه قوی تر، سوابق آکادمیک بیشتر، معدل و نمرات زبان بالاتر شانس قبولی ویزا را بیشتر می کنند. تمام هدف شما در پرونده این است که اگر به قدر کافی خوش شانس بودید که یک الگوریتم برای سرنوشتتان در عرض چند ثانیه تصمیم گیری نکرد و واقعاً یک افسر مهاجرتی نگاهی به فرم و مدارکتان انداخت، بتوانید خود را یک متقاضی با استعداد، با قابلیت و آماده ی تحصیل در جهان اول نشان بدهید.


 البته این به معنای نداشتن شانس قبولی با کالج نیست، اگر پرونده توجیح قوی و مدارک و توضیحات خوبی داشته باشد باز هم شانس قبولی وجود دارد.

 

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

/5 (0 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification