• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 79


 تمکن مالی ویزای توریستی کانادا
 

وقتی صحبت از اقدام برای ویزای توریستی می شود، همه ما در مورد آن چیزهای مختلفی شنیده ایم و احتمالاً چند دوست یا فامیل داریم که تجربیاتی در مورد آن دارند. چه چیزی می تواند بهتر از این باشد که به آنها اعتماد کنیم و بر همان اساس خودمان هم اقدام کنیم !؟ این رویکرد ممکن است خوب و مفید باشد و از طرفی ممکن است ریسک های زیادی هم داشته باشد چون تجربیات، شنیده ها، مطلب های منتشر شده در گروه ها و پیج های متفرقه ممکن است بر اساس اطلاعات دقیق و درست و علمی نباشند. به چند اشتباه رایج و خطرناک در بحث تمکن مالی ویزای توریستی کانادا توجه کنید:

 

 اشتباه 1: مدرک تقلبی
 

 

هر چقدر این موضوع برای ما که کار و تخصصمان "مهاجرت قانونی" است بدیهی به نظر می رسد، متاسفانه هر روز اخبار ناگوار بیشتری می شنویم از این اشتباه بزرگ که متقاضی ها مرتکب می شوند و نه تنها باعث رد شدن پرونده شان می شود بلکه 5 سال هم از اقدام برای هر نوع ویزای کانادا محروم می شوند. تبلیغات افراد سودجو که به هر قیمتی به دنبال بستن قرارداد با مشتریان نا آگاه هستند یا پیشنهاد مدارک تقلبی برای بالاتر بردن شانس قبولی را می دهند متاسفانه نتایج خیلی بدی می تواند برای شما داشته باشد.

 

 اشتباه 2: موجودی نهایی پائین
 

این سوال متداولی است که از ما پرسیده می شود که حداقل تمکن برای ویزای توریستی کانادا چقدر است؟ این سوال چند مشکل دارد، اول اینکه بطور کلی حرکت کردن روی خط مینیمم ها خیلی مفید نیست چون می تواند شانس قبولی تان را پائین بیاورد. از آن گذشته، چیزی به اسم مینیمم تعریف نمی شود و هر کسی بر اساس شرایط و پلنی که دارد ممکن است هزینه های مختلفی داشته باشد. اما در کل توصیه می شود به ازای هر نفر بزرگسال 10-15 هزار دلار کانادا حداقل در نظر گرفته شود.

 

 اشتباه 3: حساب مشترک با اشخاص متفرقه
 

باید توجه کنید که تنها حالت هایی که حساب بانکی در درخواست ویزای شما مفید است این است که یا حساب به اسم خودتان باشد، یا به اسم همسر، و یا مشترک بین شما و همسرتان. البته توجه کنید که اگر همسر همراه نباشد باید ثابت کنید که شما به آن دسترسی دارید. حساب مشترک با والدین، برادر یا خواهر و یا هر شخص دیگری غیر قابل استفاده است.

 

 اشتباه 4: عدم ارائه ریزگردش
 

این جزو بزرگترین خطاهاست! با نگذاشتن ریزگردش، اداره مهاجرت نمی تواند مطمئن شود موجودی که به عنوان تمکن ارائه داده اید اصلاً متعلق به شماست؟ یا اینکه روز آخر قرض گرفته شده و روز بعد از گرفتن نامه تمکن (یا همان روز؟!) هم پس داده شده! ریزگردش در پرونده ویزای موقت بسیار واجب است که ارائه شود و نشان بدهد که دارایی های شما ثبات داشته اند.

 

 اشتباه 5: ارائه ریزگردش اما نامناسب
 

همانطور که در نکته قبل گفتیم ریزگردش خیلی واجب است، اما این هم باید توجه شود که اگر واریز و برداشت های نامتعارف در حساب شما وجود داشته باشد مهم است که همراه با مدرک و توضیح باشد تا منبع آنها مشخص باشد. اگر نه باز هم به دارایی های شما شک و تردید وجود خواهد داشت و کمکی به شانس قبولی تان نمی کند.

 

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (مشاور رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

5.0/5 (1 رای)
pol article 81pol article 80pol article 78pol article 77
ارسال نظر
verification