• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 80


 رابطه ایران و استارت آپ ویزای کانادا

برنامه ویزای استارت آپ (SUV) کانادا مسیری را برای اقامت دائم کارآفرینان خارجی فراهم می کند که از حمایت یک سازمان مورد تائید دولت برای راه اندازی بیزینسشان برخوردار شوند. جالب است بدانید که ایران برترین کشور در اقدام استارت آپ ویزای کاناداست و بیشترین تعداد متقاضی را در این برنامه دارد (طبق آمار رسمی اداره مهاجرت کانادا):

 

 

 دلیل 1: سهمیه بالاتر از هر برنامه تجاری دیگه کانادا

 

یکی از اقدامات خوبی که Sean Fraser وزیر مهاجرت کانادا انجام داد این بود که سهمیه برنامه های تجاری فدرال (شامل استارت آپ و یزا و خوداشتغالی) را 3.5 برابر کرد. سهمیه این 2 برنامه قبلاً برای سال 2023 برابر با 1,000متقاضی پی آر شده بود که به 3,500 افزایش پیدا کرد. برای سال های 2024 و 2025 هم به ترتیب 5,000 و 6,000 متقاضی هدفگذاری شده که تعداد بسیار خوبی هست.

 

 

 دلیل 2: حمایت وزیر مهاجرت و دولت

 

وزیر مهاجرت Sean Fraser بارها در سخنرانی هایش حمایت دولت و اداره مهاجرت کانادا از برنامه استارت آپ ویزا را اعلام کرده است. با گذشت زمان رویکرد دولت اینگونه شده است که به جای جذب سرمایه گذارهایی که رقم های سنگینی پرداخت می کنند اما ممکن است بیزینسی راه اندازی نکنند یا به اصطلاح سرمایه گذاری منفعل انجام بدهند (passive investment)، بیشتر به سمت افرادی رفته است که ایده های نو و از همه مهمتر اشتغال زایی خوبی را می توانند به کانادا بیاورند. آپدیت هایی که اخیراً در خصوص استراتژی دولت برای این برنامه اعلام شد پیرو همین مساله ست.

 

 دلیل 3: شناخت کامل نسبت به چالش ها

 

پندمیک کرونا باعث شده بود که صدها پرونده ارسال شه اما ماه ها و سال ها انتظار بکشند و مشخص نشود که نتیجه آنها چیست. این باعث شده بود که چالش ها، انتظارات دولت و افسرهای اداره مهاجرت از متقاضی ها و پروژه های استارت آپ و مشکلات احتمالی ناشناخته باقی بمانند. اما خوشبختانه با رفع محدودیت ها و افزایش سرعت بررسی، در حال حاضر تعداد خیلی زیادی پرونده جمع بندی شده موجود هستند که تجربه بسیار خوبی را در اختیار متقاضی های آینده قرار می دهد!

 

 دلیل 4: بهبود ورک پرمیت استارت آپ

یکی از بزرگترین بهبودهایی که اخیراً برای برنامه استارت آپ اعلام شد در مورد ورک پرمیت این برنامه بود:

 

  • کل طول مدت انتظار برای بررسی شدن پرونده اقامتی را پوشش میدهد و به جای 1 سال، برای 3 سال صادر می شود
  • همه اعضای تیم (نه فقط اعضای essential) می توانند اقدام کنند
  • ازین به بعد مجوز کار آزاد است که دست متقاضی ها را برای فعالیت همزمان روی استارت آپ و کسب در آمد باز می گذارد

 

 دلیل 5: نیازمندی های ساده تر از بقیه برنامه های تجاری

این موضوع مهم باعث انتخاب راحت تر این برنامه نسبت به بقیه گزینه های تجاری می شود. نیازمندی های کمتر زبانی (سطح نمره 5 کافیه)، عدم نیاز به پرداخت وثیقه یا هزینه سرمایه گذاری دولتی استانی، عدم محدودیت سنی یا تحصیلی و... از ویژگی های مثبت این برنامه هستند. در واقع به جای سختگیری روی اینطور موارد، تمرکز بر جذب تیم های خلاق و خوش فکر که واقعاً قصد فعالیت تجاری مثبت و اشتغال زایی در کانادا را دارند است.

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (مشاور رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

5.0/5 (1 رای)
pol article 81pol article 79pol article 78pol article 77
ارسال نظر
verification