• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol articles 1

 

 کارشناسان می‌گویند کانادا با کمبود نیروی کار ماهر مواجه هست و این رشد بیزینس‌ها رو محدود می‌کند. براساس تحقیقی که توسط Business Development Bank of Canada صورت گرفته است، ۵۳٪ شرکتهای کوچک و متوسط می‌گویند کمبود نیروی کار باعث خواهد شد آنها سرمایه‌گذاری تجاری‌شان را محدود کنند.

 به گفته Steven Tobin (مدیر اجرایی شورای اطلاعات بازار کار در اتاوا) در مصاحبه با CTV، مهارت با تحصیلات فرق دارد. او می‌گوید کمبود افراد ماهر زمانی مشخص می‌شود که آگهی استخدامی منتشر می‌شود و افراد زیادی برای آن اپلای می‌کنند، اما دیده می‌شود که هیچکدام از آن افراد مهارت‌های لازم برای انجام آن کار را ندارند. 

 یک نظر سنجی که توسط ManpowerGroup در سال ۲۰۱۸ در کانادا صورت گرفته است نشان می‌دهد که ۴۱٪ کمپانی‌ها قادر به پر کردن همه فرصتهای شغلی مورد نیاز با افراد مناسب نبوده‌اند. این نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر این فرصت‌های شغلی نیاز به تحصیلات بعد از دوره متوسطه دارند که لزوما این تحصیلات، تحصیلات دانشگاهی نیستند.

 شغل های مربوط به Skilled Trades مانند جوشکاری، مکانیکی و برقکاری در میان پنج فرصت شغلی پرتقاضا توسط بازار کار در ده سال گذشته گزارش شده‌اند. این فرصت‌های شغلی معمولا به دلیل کمبود افراد با آموزش‌ها و نداشتن سرتیفیکیت‌های مربوطه خالی باقی می‌مانند. 

 حزب NDP در تبلیغات انتخاباتی اش گفته بود که استان کبک برای کمک به کاهش کمبود نیروی کار ماهر استان بودجه دریافت می کند، در حالی که محافظه کاران قول داده بودند که بر مهارت مهاجران در کانادا تمرکز کرده و به مهاجران ماهری که پذیرفته می‌شوند آموزش زبان خواهند داد. اما دولت لیبرال برنامه‌ آن را دارد که مهاجران بیشتری پذیرفته و به آموزش مهارت‌های کارگران با سرمایه‌گذاری صد میلیون دلاری کمک کند.

 ما در شرکت‌ مهاجرتی پل بهترین و جامع‌ترین اطلاعات مهاجرتی را در اختیارتان قرار می‌دهیم تا با توجه به شرایطتان بتوانید از فرصت‌هایی که برای مهاجرت به این کشور زیبا و پرطرفدار وجود دارد استفاده کنید! 

منبع خبر: CTV کانادا

 


 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

2.8/5 (6 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification