• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol articles 11

 

 برای دانشجویان بین‌المللی که به دنبال تحصیل در کانادا هستند، ویزای دانشجویی یکی از بخش‌های اساسی فرآیند درخواست است. اگر ویزا نداشته باشید نمی‌توانید وارد کانادا شوید، چه برسد به مدرسه، با این حال، ویزا تنها سندی نیست که دانش آموزان بین‌المللی برای شروع تحصیل در کانادا نیاز دارند.

 اجازه تحصیل به شما این امکان را می‌دهد که یک به عنوان یک تبعه خارجی در موسسات آموزشی تعیین‌شده در کانادا تحصیل کنید. مشکل این است که بسیاری از مردم از عبارت "ویزای دانشجویی" و "اجازه تحصیل" به جای یکدیگر استفاده می‌کنند. ولی دو موضوع متفاوت هستند!

 ویزای دانشجویی (Student Visa) در واقع تنها مجوز ورود متقاضی تحصیل در کاناداست. افسر مرزی کانادا این مجوز را بررسی نموده و به صلاحدید خود ممکن است اجازه ورود به متقاضی بدهد و یا مانع از ورود وی شود. از سوی دیگر، مجوز تحصیل (Study Permit) اجازه تحصیل در کاناداست که بعد از ورود مورد نیاز است. مواردی که مجوز تحصیل مشخص می کند می تواند شامل نام موسسه آموزشی، برنامه تحصیلی، مقطع، محدودیت ها و غیره باشد. 

 نکته بسیار مهم این است که نمی توانید از مجوز تحصیل برای ورودهای بعدی به کانادا استفاده نمائید و باید ویزای معتبر در پاسپورتتان داشته باشید. ممکن است ویزای شما پیش از اتمام تحصیل و در حین معتبر بودن مجوز تحصیل منقضی شود. در این حالت مشکلی برای ماندن در کانادا و ادامه تحصیل وجود ندارد، اما در صورت نیاز به خروج و ورود مجدد باید درخواست ویزای جدید داده شود.

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.2/5 (6 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification