• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol articles 6

 

 چک لیست دانشگاه های کانادا: 10 موردی که دانشجویان بین المللی به آن نیاز دارند

 اولین سال زندگی و تحصیل در خارج از کشور به طور حتم دشوارترین شرایط برای دانشجویان بین‌المللی است. نه تنها دور از خانه زندگی می‌کنید، بلکه باید با کارهای پیچیده و اداری زیادی سروکار داشته باشید که حتی اولین کلاس خود را شروع کنید! هر کشوری شرایط متفاوت خود را دارد، اما اگر در کانادا تحصیل می‌کنید، به عنوان یک دانش‌آموز بین‌المللی باید چند چیز را به خاطر داشته باشید. به 10 مورد زیر توجه کنید:

1. نامه پذیرش
2. سوابق پزشکی و نسخه ها
3. بیمه
4. کارت شناسایی دولتی 
5. لیست تماس اضطراری
6. ابزارهای فناوری
7. حساب بانکی کانادایی
8. لباس های زمستانی
9. منابع مالی برای شهریه
10. منابع مالی برای هزینه های زندگی

 

 
منابع مالی برای هزینه های زندگی


اولین مورد مکانی برای زندگی است. انتخاب محل زندگی پیش از آمدن به کانادا ضروری است، به نفعتان است که این کار را پیش از شروع کلاس هایتان انجام بدهید. از همه مهم‌تر، افسران مرزی اغلب از شما در مورد محل اقامت سوال می‌کنند و اگر جایی برای زندگی نداشته باشید ممکن است به شما اجازه ورود ندهند. به همین دلیل مهم است که اطلاعات اقامت کامل خود را در هنگام ورود به کانادا داشته باشید.

در مدت تحصیل باید ثابت کنید که از منابع مالی برای حمایت از خود نیز برخوردار هستید. دانشجویان بین المللی ساکن خارج از کبک باید حداقل 10،000 دلار کانادا برای هزینه های زندگی در هر سال تحصیل اثبات کنند (در کبک مبلغ 11000 دلار). این علاوه بر شهریه شما است.
 

 
منابع مالی برای شهریه
 


باید ثابت کنید که می‌توانید هزینه‌های زندگی خود را علاوه بر هزینه‌های شهریه بپردازید. در حالی که تحصیل در کانادا در مقایسه با کشورهای دیگر مقرون‌به‌صرفه است، شهریه همچنان بین ۱۰۰۰۰ دلار تا ۳۰،۰۰۰ دلار در سال است. در مورد پرداخت شهریه، شما چند گزینه در اختیار دارید.

اگر می‌خواهید در خارج از کانادا پرداخت کنید، درفت بانکی یا money order توسط اغلب دانشگاه‌ها و دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شود. 

 


 

 
لباس های زمستانی

 

احتمالا شنیده‌اید که کانادا در زمستان واقعاً سرد می‌شود و این موضوع حقیقت دارد! در تورنتو، که در واقع یکی از شهرهای گرم‌تر در زمستان است، متوسط دمایی در ژانویه حدود -۵.۵ درجه سانتی گراد است . یک کت زمستانی، پوتین، کلاه، و دستکش باید برای گرم ماندن لازم هستند ولی اگر در جنوب بریتیش کلمبیا زندگی کنید، ممکن است بتوانید لباس‌های زمستانی نپوشید، چون این منطقه به سردی بقیه کانادا نیست. 

 

 
حساب بانکی کانادایی

 

یکی از اولین مواردی که بعد از اقامت در خانه جدید در کانادا باید انجام دهید، باز کردن یک حساب بانکی کانادایی است. انجام این کار به شما کمک می‌کند امور مالی خود را مدیریت کنید و اگر به کار کردن در کانادا مشغول شوید، پس انداز کردن را آسان‌تر کند. این فرآیند ممکن است طاقت‌فرسا به نظر برسد، اما انجام آن نسبتاً آسان است. توصیه می شود که یک حساب بانکی بدون هزینه باز کنیم.
 

 
ابزارهای فناوری

 

وقتی صحبت از فناوری و ابزارهای مختلف است، برخی از آنها برای آموزش شما بسیار مفیدتر از سایرین خواهند بود. مهمترین فناوری که می خواهید داشته باشید، یک تلفن هوشمند است. چه تلفن همراهتان را از خانه آورده اید یا یکی از آنها را در کانادا خریداری کنید، باید در مدت اقامت خود از یک شرکت مخابراتی کانادایی استفاده کنید. در حالی که کانادایی ها بالاترین هزینه موبایل را در جهان پرداخت می کنند، بسیاری از آفرهای خوب در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. توصیه می شود جستجوی مناسبی را انجام دهید و موردی را پیدا کنید که متناسب با بودجه شما باشد.

لپ تاپ ها یک سرمایه گذاری عالی هستند (و یادداشت برداری را بسیار ساده تر می کنند) اما ضروری نیستند. اگر وسایل الکترونیکی را از خانه با خود می آورید، مطمئن شوید که آنها با پریز ها و ولتاژ های کانادا سازگار هستند. اگر اینطور نیست، به آداپتور نیاز دارید.

 

 
لیست تماس اضطراری

 

برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی، تحصیل در خارج، اولین باری خواهد بود که برای مدت طولانی از خانه دور بوده‌اند. به همین دلیل، این ایده خوبی است که یک لیست از تماس‌های اضطراری داشته باشید که بتوانید با دوستان جدید و هم اتاقی تان (در صورت داشتن) به اشتراک بگذارید. این لیست باید شامل والدین یا قیم، خواهر و برادر، فامیل و فردی محلی که به او اعتماد دارید را شامل شود. دقت کنید که هر دو نسخه فیزیکی و هم دیجیتالی داشته باشید (ممکن است بخواهید آن را به خودتان ایمیل کنید) تا از از دست دادن آن خودداری کنید. 
 

 
کارت شناسایی دولتی

 

زمانی که کارت شناسایی دولتی مورد نیاز باشد، پاسپورت تنها مدرک هویتی نیست که شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی نیاز دارید. در حالی که پاسپورت شما به شما اجازه می‌دهد که در سطح بین‌المللی سفر کنید، ایده خوبی است که کارت شناسایی رسمی را که می‌توانید، مانند گواهینامه رانندگی و شناسنامه همراه بیاورید. علاوه بر این، مطمئن شوید که پاسپورت شما برای حداقل شش ماه از زمان رسیدن اعتبار دارد و البته حالت ایده‌آل این است که برای کل مدت دوره تحصیلی شما معتبر باشد.

 
بیمه

 

همه دانشجویان بین المللی در کانادا باید بیمه درمانی داشته باشند ، بنابراین این مورد اختیاری نیست. در حقیقت ، دانشگاه ها و دانشکده ها بر این اصرار دارند. اگرچه ممکن است یک هزینه غیر ضروری به نظر برسد . بیمه درمانی می تواند در صورت اورژانس پزشکی منابع مالی شما (و زندگی شما) را نجات دهد. نوع پوشش آن براساس استان متفاوت است ، اما متوسط حق بیمه سالانه بین 600 تا 900 دلار کانادا هزینه می شود. 
 

 
سوابق پزشکی و نسخه ها

 

قبل از اینکه بیمه دریافت کنید، باید مطمئن شوید که سوابق پزشکی تان ونسخه هایتان مرتب است. بسته به اینکه اهل کجا هستید، ممکن است قبل از اینکه اجازه ورود به کانادا را داشته باشید، یک تست پزشکی نیز بدهید (معمولاً برای متقضیان ایرانی الزامی نیست). مدرسه شما مشخص خواهد کرد که چه مدارکی نیاز دارید که می تواند شامل پرونده‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و واکسیناسیون باشد. دقت کنید که واکسن زدن شما تا به امروز ضروری است. اگر نسخه‌ای از آن را دارید، باید مطمئن شوید که زمانی که به کانادا رسیدید، کافی است تا شما را تحت پوشش قرار دهد. این احتمال وجود دارد که داروهای شما در کانادا در دسترس نباشد. اگر این چنین است، تحقیق خود را انجام دهید و ببینید که زمانی که به کانادا رسیدید، گزینه‌های شما چه هستند.

 

 
نامه پذیرش

 

آخرین مورد در چک لیست نامه پذیرش است. نامه پذیرش شما بیش از تایید شما از ثبت‌نام در یک مدرسه کانادایی است – برای دریافت اجازه تحصیل در کانادا باید ارائه شود. به منظور دستیابی به اجازه تحصیل خود، باید نامه پذیرش خود را به افسر مرزی ارائه کنید. به عبارت دیگر، شما نیاز به یک نسخه چاپی از نامه پذیرش اولیه خود دارید.

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

4.2/5 (6 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification