• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 20

 

 برنامه استانی انتاریو - سال 2019 در یک نگاه


 تقاضای زیادی برای مهاجرت به انتاریو از طریق برنامه استانی انتاریو وجود دارد! سهمیه مهاجرت این استان در سال 2019 برابر با 6650 (50 پرونده بیشتر از سال قبل)  بود. این سهمیه در نوامبر 2019 تکمیل شد و در دسامبر، دولت مرکزی سهمیه تکمیلی 700 پرونده به استان اعطا نمود که این سهمیه نیز پیش از پایان سال تکمیل شد. مجموع پرونده های مهاجرتی پذیرفته شده توسط انتاریو در سال 2018 به 7391 (541 پرونده بیشتر از سال قبل) رسید که با احتساب همسران و فرزندان متقاضیان اصلی، به معنای مجموعاً 13731 مهاجر جدید برای انتاریو است.

 
 بیشترین تعداد نامینیشن در استریم اکسپرس انتری HCP با 2710 پرونده بوده است. جزئیات پرونده های پذیرفته شده و استریم های مختلف این برنامه در سالی که گذشت:

 

 حدود 33% (8% بیشتر از سال قبل) از پرونده های پذیرفته شده مرتبط با مشاغل بخش فناوری شامل نرم افزار، برنامه نویسی، رسانه، سیستم های اطلاعاتی و مشاوران مرتبط با این زمینه ها بوده است. فراوانی مشاغل فناوری را در جدول زیر مشاهده می کنید:

 

 

  تعداد 452 پرونده از متقاضیانی بوده است که مهارت زبان فرانسوی بالایی داشته اند که معادل 6.1% بوده است پذیرفته شدند. بیشتر این متقاضیان از طریق زیربرنامه ی متقاضیان دوزبانه فرانسوی انگلیسی FSSW با 401 نامینیشن بوده اند.

 
 این برنامه در سال 2019 هیچ متقاضی را در استریم کارآفرینی نامینیت نکرد، البته 7 متقاضی در مراحل پایانی برآورده نمودن شروط راه اندازی بزینس در استان بوده اند که با ورک پرمیت در استان حضور داشتند. انتظار می رود این 7 متقاضی مجموعاً بیش از 30 میلیون دلار سرمایه گذاری نموده و 136 نفر را به استخدام خود در آورند.

 

 نامینیشن برای متقاضیانی از بیش از 130 کشور دنیا صادر شده که البته باز هم متقاضیان هندی و چینی در صدر پذیرفته شدگان بودند. ایران در رده هشتم با 101 پرونده موفق قرار دارد.

 


 حداقل 35% از متقاضیان پذیرفته شده دارای جاب آفر در انتاریو بودند. بیش از 96% تحصیلات دانشگاهی داشتند و حداقل 53% نمرات زبان CLB7 یا بالاتر داشتند).

در حالیکه هدف برنامه این است که متناسب با نیازهای کارفرماهای انتاریو باشد و در تمام طول سال در دسترس باشد، این برنامه در سال 2019 با درخواست بی سابقه ای روبرو شد که بسیار بالاتر از سهمیه سالانه بود و این باعث شد پذیرش پرونده در برخی از استریم های پرطرفدار متوقف شود. استیم هایی نظیر فارغ التحصیلان ارشد انتاریو، دانشجوهای دارای جاب آفر از کارفرماهای انتاریو و نیز نیروهای ماهر خارج از استان که از کارفرماهای انتاریو جاب آفر داشتند. این افزایش تقاضا در استریم اکسپری انتری نیز نمود داشت بطوریکه باعث شد حداق امتیازات پذیرفته شده از طریق این استریم به شدت افزایش یابد.

 

در جدول زیر تعداد روزهای باز بودن برنامه ها بر حسب استریم در طول سال 2019 را مشاهده می کنید:

 

 
 انتاریو در انتظار اعلام سهمیه مهاجرتی سال 2020 از سوی سازمان مهاجرت می باشد.

 

 

منبع: سایت رسمی اداره مهاجرت استانی انتاریو ontario.ca

 

 

 

 

 

مقالات، تحلیل های اختصاصی و برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

3.4/5 (7 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification
زمان ثبت
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 22:07
پوریا ساعتی
با سلام
دلیل نامینیت نشدن پرونده ای در سال ٢٠١٩ از روش کارآفرینی این بوده که میبایست شروع بیزینس حداقل در سال ٢٠١٧ میبوده تا کسی موفق به نامینیت شدن میشده در حالی که در سال ٢٠١٧ روش کارآفرینی در استان اونتاریو بدین شکلی که امروز هست نبوده. هر چند که تعداد دعوت نامه هایی که امروز برای متقاضیان صادر میشه محدود است از طرفی کسانی که میخواهند در بیزینسی حداقل ٢٠٠،٠٠٠$ خارج از GTA و حداقل ٦٠٠،٠٠٠$ داخل GTA سرمایه گذاری کنند هم نسبت به بقیه روش های مهاجرتی محدود میباشند.
بردیا صنعتی
ممنون از ارسال نظر. مواردی که گفتید کاملاً درست هستن. بطور کلی این برنامه در بین برنامه های بزینسی چندان مخاطب زیادی نداره. در بین متقاضیان ایرانی هم خیلی محبوب نیست، شاید چون متقاضیان ایرانی علاقه دارن سریعتر به اقامت برسن و از طرفی محدود به راه اندازی بزینس و ریسک ها مربوط به اون نباشن.
زمان ثبت
چهارشنبه 15 مرداد 1399 18:50
سهراب اردبیلی
با سلام با داشتن چه امتیازی می توان در برنامه های دو زبانه انتاریو شانس گرفتن دعوت نامه از استان انتاریو را داشت ؟
ادمین پل
سلام، بازه امتیازی دقیقی را برای شانس دریافت دعوتنامه از برنامه دو زبانه های استان انتاریو نمی توان تعیین کرد. در سال گذشته امتیازات حتی پائینتر از 400 نیز دعوت شدند اما اخیراً مقداری رقابتی تر شده است و امتیازات بالاتری را دعوت نموده است.