• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
success 553

 وضعیت: دریافت نامینیشن استانی / منتظر دریافت PPR

کد پرونده: 553

 

دست نوشته متقاضی پس از دریافت نامینیشن استانی

نوشته: مهدی. ش.

تاریخ: 3 مارچ  2018

ابتدا مشخصات و تایم لاین:

سن زمان سابمیت 40

متأهل

کارشناس ارشد عمران

آیلتس 7.5

سابقه کار 10 سال

همسر کارشناس فیزیک

نوع مشاوره: آماده سازی پکیج مدارک تکمیلی درخواستی از سازمان مهاجرت استانی

EE Ontario Submit: Late February 2017

Ontario Nomination:  2 June 2017

سابمیت تا نامینیت استان: حدود 3 ماه

Federal Submit: Sep. 22

Med Pass: Oct 22

IP1: Oct 23

NA2: OCT 24

IP2: Jan 19

PPR: ???

 

امتیاز CRS من 406 بود. خیلی امید داشتم که حداقل امتیاز دراوهای  اکسپرس انتری برسه به حدود امتیازهای من. ولی تا 415 پایین اومد و دیگه این امتیازها تکرار نشد. زمان حدود ماههای آخر 2016 بود. سن من اون موقع 39 سال بود و خیلی نگران از دست دادن امتیاز سنم بودم که در اونصورت امتیازم میشد 401 و باز خیلی فاصله میگرفتم از امتیاز دراوها. 6 ماه برای از دست ندادن امتیاز سنم وقت داشتم.

به فکر گرفتن نامینیشن ساسکا افتادم. اوایل ژانویه 2017 تونستم در ساسکا اکسپرس انتری ثبت نام بکنم با ناک تکنیسین عمران. نامه های سابقه کارم رو از قبل بر اساس مهندس عمران تهیه کرده بودم و دیگه امکان تغییرش برای من وجود نداشت. ولی باید بالاخره یک کاری میکردم.  خیلی بهش امیدی نداشتم. تا اینکه از وجود برنامه انتاریو با خبر شدم که خوشبختانه محدودیت ناک مثل ساسکا نداشت. از اواخر ژانویه 2017 منتظر دریافت نوتیفیکیشن بودم. راستی این رو هم اضافه کنم که از فایل راهنمای بردیا در فروم اپلای ابرود خیلی استفاده کردم. یکی از توصیه هاش این بود که برای دریافت نوتیفیکیشن انتاریو لازمه که یک پروفایل جدید اکسپرس انتری باز کنیم. این کار رو کردم و نوتیفیکیشن مربوطه رو اواخر فوریه دریافت کردم.. من بلافاصبه اپلیکیشن خودم رو سابمیت کردم. البته این رو هم بگم که برای سابمیت این اپلیکیشن و کارهای قبل از اون، باز هم از فایل راهنمای انتاریوی بردیا، نهایت استفاده رو کردم و به همین خاطر خیالم از بابت کامل و صحیح بودن اپلیکیشن خیلی راحت بود.

اوایل می 2017 از انتاریو برای من نامه ای اومد که خواستار شفافیت بیشتر روی دو تا مساله شده بود. اولین نکته، پروفایل من در ساسکا بود. چون من در اپلیکیشن انتاریوی خودم، اظهار کرده بودم که برای برنامه استانی ساسکا هم اقدام کردم. خواسته بودن که تکلیف خودم رو روشن بکنم. دومین نکته هم وجود یک خویشاوند من در بریتیش کلمبیا بود که اون رو هم در اپلیکیشنم اظهار کرده بودم. براشون روشن نبود که من با وجود این دو تا نکته، آیا واقعا قصد اقامت در انتاریو رو دارم و یا میخوام به جای دیگه ای عزیمت کنم و اونجا مستقر بشم.  انتاریو به من 30 روز مهلت داد که مدارک و توضیحات قابل قبولی ارائه کنم، و در صورت مجاب نشدنشون، اپلیکیشن من رو باطل می کنن و این هم به این معنی بود که یکی از بهترین شانسهای خودم رو از دست میدادم.  واقعا نمی دونستم چه کار کنم. خیلی نگران بودم که نکنه با ارائه یک توضیح خاص و یا یک مدرک اشتباه، درخواست من رو رد کنن و اون وقت، دیگه هیچ امیدی برام باقی نمی موند. اونجا بود که به توصیه و معرفی یکی از دوستان خوبم که الان هم با نامینیشن ساسکا، تونسته ویزاش رو بگیره و همین روزها عازم کانادا هست، با امیر و بردیا تماس گرفتم و ازشون درخواست کمک کردم.

اونا هم قول همکاری به من دادن و بعد از گرفتن اطلاعات پرونده من، و بعد از یکی دو روز، یک پکیج کامل به من دادن که برای هر کدوم از موارد دقیقا باید چه کارهایی رو انجام بدم. پکیج مفصلی بود و نشون میداد که تجربه و دانش زیادی در تهیه اش به کار رفته. من سریع شروع کردم به انجام دادن کارهای گفته شده. آخرشم یک کاور لتر با فرمتی که به من داده بودن تهیه کردم و بعد از چک نهایی با بردیا، مدارک و نامه خودم رو به انتاریو ایمیل کردم. بعد از ایمیل از بردیا پرسیدم، به نظرت چی میشه نتیجه؟  بردیا گفت، به احتمال خیلی زیاد و تقریبا مطمئنا، تا دو سه روز دیگه نامینیشنت رو بهت میدن. خیلی جالبه که دقیقا بعد از 3 یا 4 روز نامه نامینیشن رو گرفتم. خیلی خوشحال بودم ازینکه تونسته بودم این فرصت رو بدست بیارم. الان این قضیه منجر شده به دریافت ITA و سابمیت و طی کردن مراحل آخر صدور ویزا. به قول خود امیر و بردیا، اومدن ویزا تو این مرحله، دیر و زود داره، ولی سوخت و سوز نداره. تا چند ماه دیگه ویزای منم میاد و اون موقع یک نامه تشکر دیگه هم خواهم نوشت. من از بردیا و امیر تشکر می کنم که منو ازون نگرانی در آوردند و در انتها هم باعث شدن که بتونم نتیجه مطلوب رو بدست بیارم. موفق باشید دوستان من.

2.7/5 (6 رای)
success 2022success 656 3success  711success 676
ارسال نظر
verification