• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
success 609 1

  در تاریخ 27 جولای 2018 موفق به دریافت تائیدیه استانی ساسکچوان برای یکی از پرونده های اسکیلدورکر پل شدیم.

کد پرونده: 609

وضعیت: دریافت نامینیشن استانی (OID) / منتظر دریافت AOR

​  تصویر تائیدیه استانی دریافت شده:

دست نوشته متقاضی پس از دریافت نامینیشن استانی

 نوشته: ع.ج.

تاریخ نگارش: 29 سپتامبر 2018

مشخصات و تایم لاین:

سن زمان سابمیت: 41 سال

متأهل

تحصیلات: فوق لیسانس مهندسی مواد

سابقه کار: 17 سال

نوع مشاوره: کامل شامل تهیه/چک و تایید نهایی تمامی مدارک اطلاعات

سابمیت تا نامینیشن: 50 روز

Provincial Submit: Jun 7, 2018

Nomination: July 27, 2018

Federal Submit: Sep 5, 2018

 

  در حدود سه سال پیش تصمیم گرفتیم که خانوادگی از ایران مهاجرت کنیم. در ابتدا با دو وکیل مهاجرت مختلف مشورت کردم هر دو میگفتن که با توجه به شرایط سنی و رشته ی تحصیلی، بهتره که برای استرالیا اقدام کنم. متاسفانه اطلاعات غلط  و عدم دقت مشاور باعث شد که روند کشدار شد بگونه ایکه بعد از دریافت نتیجه ارزیابی ده امتیاز بخاطر سن از دست دادم و این مصادف شد با سختگیری موسسات زبان در دادن نمره رایتینگ. این فرآیند علاوه بر وقت و انرژی زیادی که از من گرفت هزینه مالی زیادی هم برام داشت. از برنامه ی مهاجرتی استرالیا نا امید شده بودم مجددا برای مهاجرت به کانادا با دو موسسه مهاجرتی صحبت کردم. یکی از وکلا میگفت راهی برای مهاجرت به کانادا نداری ولی یکی دیگه میگفت شدنیه اما حق الوکاله ی که میگرفت بسیار زیاد بود که با تجربه ی بد قبلی نمیتونستم ریسک این کار رو بپذیرم.

همون زمان که من پیگیر کسب اطلاعات از موسسات مهاجرتی مختلف بودم یکی از همکاران به کانادا مهاجرت کرد . وقتی که باهاش صحبت کردم گفت که تو گروهی تلگرامی عضو بوده که اطلاعات بسیار خوبی اونجا رد و بدل میشه. اینطوری بود که عضو شدم. بعد از مدتی متوجه اشراف  کامل ادمین های محترم گروه یعنی بردیا جان و امیر عزیز به روش های مهاجرت به کانادا شدم. در ابتدا با توجه به بدبینی که نسبت به وکلای مهاجرت برام پیش اومده بود قصد داشتم کارم رو خودم پیش ببرم اما از طرفی مشغله کاری و خانوادگی و بالا بودن نسبی سن ریسک این کار رو برام زیاد کرده بود. با همون همکاری که معرف گروه بود مشورت کردم و گفت که یکی از دوستانش از خدمات مشاوره ی ادمین های گروه استفاده کرده و بسیار راضی بوده.

بالاخره تصمیم گرفتم که وارد مذاکره با ادمینهای گروه بشم. در ابتدا ارزیابی اولیه ای از شرایط من انجام دادن که طی گزارش کامل و مبسوطی که دادن مشخص کرده بودن که از کدوم روش مهاجرتی شانس بالاتری دارم. با دیدن گزارش اول و حرفه ای بودن اون، نسبت به عقد قرارداد مشاوره با ادمینهای عزیز مصمم و مطمئن شدم.

اولین مرحله ارزیابی مدرک تحصیلی توسط WES بود. و مرحله ی بعد تشکیل پروفایل استانی و آپلود کردن مدارک. به نظرم یکی از مهمترین مدارک این مرحله تهیه نامه ی سابقه کار با توجه به ناک انتخابی بود. این مهم رو بردیا و امیر به خوبی برام انجام دادن و نامه ی کاری بسیار خوب و کاملی تهیه شد. بعد از آماده شده مدارک و چندین بار چک کردن توسط امیر و بردیا، کار آپلود کردن مدارک توسط ایشان انجام شد.

حالا دیگه باید منتظر میموندیم تا سابمیت استانی رو بتونیم انجام بدیم، خوشبختانه در اولین فرصتی که امکان سابمیت فراهم شد، مشاورین عزیز پرونده رو سابمیت کردن و از اون مرحله هم گذر کردیم.  تابستان امسال در حالی که مسافرت بودم اول صبح طبق روال چند وقت اخیر به پیامهای رسیده از امیر و بردیا سر زدم دیدم که دریافت نامینیشن استانی رو تبریک گفتن بعد که صندوق پستیم رو چک کردم دیدم که نامه ی تایید نامینیشن برام اومده.

بعد از دریافت نامینیشن، با آماده شدن گواهی های سوء پیشینه خودم و همسرم، نسبت به آماده کردن بقیه مدارک مطابق دستورالعملی که بردیا و امیر برام فرستاده بودن اقدام کردم. چک کردن مدارک تو این مرحله چندین بار توسط مشاورین عزیز انجام شد که برای تایید نهایی از من خواستن که از کل مدارک و نحوه چیدمانشون فیلم تهیه و ارسال کنم. یکی دو مورد اشکال تو تنظیم و چیدن مدارک وجود داشت که برطرف شد. با دریافت تایید نهایی بردیا و امیر، مدارک رو با کارا پست ارسال کردم که حدودا یک هفته بعد به مقصد رسید و در حال حاضر منتظر دریافت AOR هستم.

نکته ی بسیار مهمی که در خصوص روند مهاجرت باید در نظر گرفت اینه که این فرآیند نیاز به دقت و صبر و حوصله ی بسیار زیاد داره. خوشبختانه دقت نظر ادمین ها و حساسیت شون در درست انجام شدن کارها باعث شده که این فرآیند برای من تا الان بدون مشکل پیش بره. امیدوارم بزودی بقیه مراحل رو هم بتونم طی کنم و همینطور همه ی دوستانی که اقدام کردن کارشون به خوبی انجام بشه.

3.5/5 (6 رای)
success 2022success 656 3success  711success 676
ارسال نظر
verification