• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
success 635

 وضعیت: دریافت نامینیشن استانی / منتظر دریافت AOR پس از سابمیت فدرال

کد پرونده: 635

 

دست نوشته متقاضی پس از دریافت نامینیشن استانی

تاریخ نوشته: 27 جولای 2018

مشخصات و تایم لاین:

سن زمان سابمیت: 39 سال

متاهل

تحصیلات: ارشد

سابقه کار ارایه شده: 9 سال

نوع مشاوره: کامل شامل تهیه/چک و تائید نهایی تمامی اطلاعات و مدارک

سابمیت تا نامینیشن: 107 روز

Oid Saskatchewan submit: 1 Jan 2018

Saskatchewan Nomination: 17 April 2018

 

الان که دور و برم رو نگاه میکنم خیلی از همکاران و دوستان نزدیکم یا مهاجرت کرده اند یا در پروسه قرار دارن. حدودا جولای 2014 بود که بصورت جدی به فکر کامل کردن مدارک برای استرالیا افتادم. فهمیدم که مهمترین مورد آیلتس هست. تصمیم گرفتم سلف استادی بخونم و وقتمو با کلاسهای مختلف هدر ندم. دفاتر مهاجرتی مختلفی هم برای مشورت سر زدم ولی راستش نوع توضیحات وکلا طوری بود که احساس میکردم از لحاظ اطلاعات مهاجرت زیاد با اونا فرق ندارم!

خودم برای اسسمنت اقدام کردم و سه ماه بعد موفق شدم. تو سومین امتحان آکادمیک بالاخره چهارتا شش رو گرفتم. ولی رشته من از لیست حذف شد. هیچ وقت اون لحظه بد از یادم نمیره. البته خانمم تقریبا خوشحال شد چون دلش با کانادا بود و مطمئن بود اگه استرالیا نشد میرم سراغ کانادا

سال 2015 کانادا شروع به اجرای اکسپرس انتری کرد و مسیر سختتر شد. امتیازم به 400 نمیرسید. حتی به فکر کبک افتادم. ولی خوب شنیده بودم که سیستم مزخرفی داره و زیاد طول میکشه. مضافا اینکه باید فرانسه هم میخوندم که اصلا حوصله یه زبان دیگه رو نداشتم. بیشتر وقتم صرف پرسه زدن در سایتهای مهاجرتی بود که خاطرات یه دانشجوی ایرانی در کانادا نظرمو جلب کرد. نوشته هاش درمورد تحصیلاتش و اتفاقات دانشگاه سسکچوان بود. "استان سسکچوان؟!!!!"

راستش برام جالب بود و با کمی جستجو دیدم که سیستم امتیازبندی مخصوص خودشون رو دارن. فقط از بدشانسی رشته من تو لیست مشاغل مورد نیازش نبود. با کمی جستجو فهمیدم که لیست مشاغل هر چند وقت یکبار عوض میشه. مترصد فرصت بودم و لیست مشاغل رو رصد میکردم. فک کنم حدودای جولای 2017 بود که یهو دیدم لیست مشاغل مورد نیاز سسکچوان تغییر کرد و تکنسین و تکنولوجیست رشته من اومد تو لیست. فردای همون روز با یک دفتر مهاجرتی معروف در زمینه مهاجرت به کانادا تماس گرفتم و قرار شد برای مشورت اولیه برم دفترشون. کارشناس مثلا خبره اون دفتر به من گفت که چون شما مدرک فوق لیسانس دارید نمیتونید برای تکنیسین و تکنولوجیست اقدام کنید و باید مدرک لیسانستونو ارایه بدین و این یعنی سه امتیاز کم میشد و باید با نمره زبان جبران میکردم.

دقیقا چند روز بعد با سایت و گروه eCanada آشنا شدم. بین مطالب دوستان متوجه شدم که درجه مدرک تحصیلی هیچ ربطی به اقدام برای تکنیسینی نداره! نمیتونستم باور کنم که یعنی دفتر مهاجرتی به اون معروفی (که مطمنم هشتاد نود درصد دوستان درگیر با کانادا میشناسنش) این موضوع رو نمیدونه؟!!! تنها گزینه همین سسکچوان بود. از یه طرف وکلای عزیز امتحانشونو پس داده بودن! و نمیتونستم کارمو دست اونا بسپارم. از طرف دیگه نمیخاستم کوچکترین ریسکی داشته باشم.

صادقانه بگم با اینکه فهمیده بودم ادمینهای گروه یعنی امیر و بردیای عزیز اطلاعات کاملی دارن ولی مطمئن نبودم چطوری میتونن از اونور دنیا مشاوره بدن و کمکم کنن. از یکی دو نفر که با امیر و بردیا مشورت گرفته بودن تحقیق کردم و تنها چیزی که ازشون شنیدم این بود:

 "خیلی حرفه ای هستن".

بنابراین تو خصوصی بهشون پیام دادم و یکی دو جلسه صحبت کردیم. همون اول خودمم دستم اومد که کارشونو خیلی خوب بلدن و اینکه خیلی منصف تر از وکلا هستن. با راهنماییهای امیر و بردیا (که الان دیگه تقریبا دوست شدیم) شروع به تهیه و تکمیل مدارک کردم. اواخر آبانماه مدارک تکمیل شده بود و ما منتظر باز شدن سایت بودیم.

بالاخره اول ژانویه سابمیت شدم. حدودای مارچ افیسر از من مدارک تکمیلی خواست که اونارو هم با کمک دوستان و با دقت زیاد تهیه و ارسال کردم (برام جالب بود که امیر و بردیا تو مراحل تهیه و آماده کردن مدارک حتی دقیقتر و حساستر و وسواسی تر از خود من بودن)

صبح هفدهم آپریل که بیدار شدم دیدم که تو تلگرام بردیا و امیر یه پیام تبریک برام فرستادن. حس عجیبی بود. یه عکس از صفحه اکانتم بود که نوشته بود: Application Nominated  . باورم نمیشد که بالاخره نامینیت شدم.

مدارک فدرال رو هم با کمک دوستان عزیز تهیه و ارسال کردم و منتظر AOR هستم.

ضمن سپاس از امیر و بردیای عزیز که اگه نبودن واقعا نمیدونم الان در چه شرایطی قرار داشتم، امیدوارم همه اونایی که برای مهاجرت تلاش میکنن به هدفشون برسند.

3.3/5 (6 رای)
success 2022success 656 3success  711success 676
ارسال نظر
verification