• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
pol article 17

 


 امتیاز اعتباری به ارزیابی فرد یا تاریخچه اعتباری یک شرکت و توانایی بازپرداخت تعهدات مالی اشاره دارد. اساساً یک نمایش عددی است که از طریق تحلیل دقیق فایل‌های اعتباری یک فرد، از ارزش اعتباری آن فرد به دست می‌آید.

 ارزیابی امتیاز اعتبار فردی

این امتیاز معمولا توسط آژانس گزارشگری اعتبار، مانند Equifax یا TransUnion در کانادا، مشخص می شود که نحوه بازپرداخت بدهی ها توسط عموم مردم، مانند کارتهای اعتباری، خطوط اعتباری، وامهای بانکی و وامهای خودرو را دنبال می کند. این شرکت ها سپس تحقیق خود را بر اساس رفتار کلی جمعیت، تحلیلی آماری درباره احتمال اینکه فرد بتواند بدهی خود را بپردازد، به کار می برد.

پرداختهای دیرهنگام یا دیررس، یا تعداد حسابهای اعتباری متعددی که نزدیک به حد انتهای آنها هستند، نمره شما را پایین می آورند، در حالی که پیوسته پرداخت بدهی های شما به بهبود نمره شما کمک می کند. امتیازات اعتباری به طور معمول بین 400 تا 900 متغیر است، با نمره خوب 600 و بالاتر در نظر گرفته می شود. نمره اعتباری 750 و بالاتر عالی می باشد.

 امتیازات اعتباری چگونه مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

وام دهندگان، از جمله بانک ها و شرکت های کارت اعتباری، به طور معمول از امتیازات کارت اعتباری برای ارزیابی خطر احتمالی مصرف کننده استفاده می کنند. وام دهندگان برای تعیین مواردی از جمله واجد شرایط بودن وام و نرخ بهره از امتیازات اعتباری استفاده می کنند، در حالی که شرکت های مخابراتی، شرکت های بیمه، صاحبخانه و آژانس های دولتی نیز برای ارزیابی ریسک از امتیازات اعتباری استفاده می کنند.

در کانادا، مصرف کنندگان می‌توانند یک نسخه رایگان از گزارش اعتبار خود را هر چند بار در یک سال به دست آورند، تا زمانی که درخواست بصورت کتبی انجام شود. چنین درخواست‌هایی در گزارش اعتبار ذکر شده‌است، اما هیچ تاثیری بر امتیاز اعتباری ندارد.

 

منبع: National Bank

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (وکیل رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

4.0/5 (6 رای)
pol article 81pol article 80pol article 79pol article 78
ارسال نظر
verification