• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661

 برنامه اسکیلدورکر اکسپرس انتری ساسکچوان یکی از بهترین و محبوب ترین برنامه های مهاجرتی می باشد و سالانه تعدادی زیادی از ایرانی ها با استفاده از این برنامه موفق به دریافت اقامت دائم کانادا می شوند. در ادامه به توضیح جزئیات این برنامه و نحوه اقدام برای آن می پردازیم.

برای آن که بدانید واجد شرایط شرکت در این برنامه هستید یا خیر باید چند مرحله را طی کنید.

مرحله اول: وجود ناک شغلی شما در لیست مشاغل این استان

یکی از مشخصات اصلی این برنامه این است که شغل شما باید در لیست مشاغل این استان باشد. توجه کنید که این لیست ثابت نبوده و در طول سال می تواند چندین بار تغییر کند. این مشاغل به دو دسته Regulated و None Regulated تقسیم می شوند. برای اقدام از طریق مشاغلی که Regulated هستند باید تاییدیه از سازمان های معرفی شده را دریافت نمود.

اگر در حال حاضر ناک شغلی تان در لیست موجود نیست جای نگرانی نیست زیرا این لیست در طول سال چندین بار تغییر می کند و ممکن است مشاغل جدیدی به آن اضافه شوند.

برای مشاهده تاریخچه تغییرات لیست مشاغل کلیک نمایید.

مرحله دوم: داشتن حداقل امتیاز مورد نیاز

برای آنکه در این برنامه واجد شرایط باشید باید حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز این برنامه را کسب کنید. در این امتیاز پارامترهایی مانند سن، سابقه کار، نمره زبان، سطح تحصیلات و ارتباط با استان ساسکچوان تاثیر دارند. در حال حاضر این برنامه رقابتی بوده و افرادی که امتیاز بالاتری را کسب کنند شانس بیشتری برای دریافت دعوت نامه از این استان خواهند داشت. این که چه امتیازی شانس بالایی دارد به طور دقیق قابل ارائه نیست. در هر دراو ممکن است مینیمم امتیازها متفاوت بوده و بستگی به فاصله بین دراوها، تعداد دعوت نامه های صادر شده و همچنین تعداد ناک های شغلی موجود در لیست دارد.

مرحله سوم: ورود به Pool استان و دریافت دعوت نامه

اگر شرایط مراحل ۱ و ۲ را داشته باشید و نیز مدرک آیلتس و همچنین ارزیابی مدرک تحصیلی تان آماده باشد می تواند پروفایل EOI برایتان ساخته شده و وارد Pool این استان شوید تا در دراوهای آینده از این استان دعوت نامه دریافت کنید.

مرحله چهارم: ارسال مدارک برای استان و دریافت نامینیشن

بعد از دریافت دعوت نامه از استان باید تمام مدارک مورد نیاز را تهیه و به همراه فرم های تکمیل شده سابمیت نمود. همچنین هزینه بررسی مدارک که 350 دلار کانادا است نیز باید پرداخت شود. اداره مهاجرت استان بعد از بررسی مدارک و در صورتی که مشکلی در پرونده نباشد بعد از چند ماه نامینیشن را صادر خواهد کرد.

مرحله پنجم: ارسال مدارک برای دولت مرکزی و دریافت ویزای اقامت دائم

بعد از دریافت نامینیشن باید مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای سازمان مهاجرت مرکزی کانادا ارسال شود تا بعد از بررسی همه موارد ویزای اقامت دائم صادر شود. اگر از طریق برنامه اکسپرس انتری استان ساسکچوان نامینیت شده باشید ۶۰۰ امتیاز به امتیاز شما در Pool اکسپرس انتری افزوده شده و می توانید ITA اکسپرس انتری را دریافت کنید.

ارسال نظر
verification
زمان ثبت
شنبه 27 دی 1399 10:25
مونا بیگدلی
با سلام و تشکر از سایت مفیدتون. می خواستم بدونم در پول ساسکاچوان اگر موفق به گرفتن دعوت نامه نشدیم تا چه مدت مدارکمون معتبر است ؟
ادمین پل
سلام، به مدت 1 سال پروفایل شما معتبر هست.
زمان ثبت
شنبه 27 دی 1399 10:32
سلام.میخواستم بدونم بعد از گرفتن دعوت نامه چه مدت ملزم به زندگی در استان ساسکاچوان هستیم ؟
ادمین پل
مدت زمان خاصی تعیین نشده، ما همیشه به کلاینت هامون توصیه می کنیم نیست واقعی شون قبل و بعد از مهاجرت موندن در استان انتخابی باشه.
زمان ثبت
سه شنبه 14 بهمن 1399 08:20
آزاده اربابی
سلام در صورت انتخاب نشدن ناک شغلی مان در یکسالی که پروفایل ما در پول استان ساسکاچوان فعال می باشد امکان فعال کردن دوباره پروفایل بعد از انقضای آن می باشد یا خیر ؟
ادمین پل
بله مشکلی نیست.
زمان ثبت
سه شنبه 14 بهمن 1399 08:35
شهریار ابهری
سلام در صورت گرفتن دعوت نامه از استان ساسکاچوان آیا در همان ناک شغلی که از طریق آن دعوت نامه گرفتیم باید مشغول به کار شویم یا محدودیت شغلی در این زمینه نداریم؟ ممنون میشم راهنماییم بفرمایید
ادمین پل
پرونده مهاجرتی شما لزوماً ارتباطی با شغلی که بعد از گرفتن اقامت دائم کانادا می گیرین نداره.