• بردیا صنعتی/عضو رسمی شورای قانونگذاری وکلای مهاجرت کانادا / شماره عضویت R530661
anti fraud 1

 

این روزها پیام های تبلیغاتی جذابی در خصوص مهاجرت به کانادا به چشم می خورند که حکایت از قدرت جادویی برخی اشخاص یا شرکت ها در تبدیل نمودن ویزای توریستی به اقامت دائم دارند.

برخی از جملاتی که ممکن است بشنوید:

ما برای شما ویزای توریستی می گیریم و شما پایتان که به خاک کانادا برسد دیگر تمام است و می توانید به راحتی به اقامت دائم کانادا برسید.

فقط مهم این است که شما بتوانید خودتان را به کانادا برسانید، مگر این همه آدم های دور و برتان را ندیدید که همگی الان اقامت دائم کانادا را دارند !؟

شما ویزای توریستی تضمینی خود را به ما بسپارید و به کانادا که رسیدید همکاران ما بقیه کار را انجام می دهند.

حتی: کافیست مدت زمان معینی را با ویزای توریستی در کانادا بمانید تا بتوانید وضعیت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید.

اما واقعیت چیست؟ آیا واقعاً می توان ویزای توریستی را تبدیل به چیز دیگری نمود !؟

خیر. ویزاها از نوعی به نوع دیگر تبدیل نمی شوند، بلکه هر وضعیت قانونی در کانادا نظیر دانشجویی، کاری و یا اقامت دائم شرایط خاص خود را دارد و بایستی برای وضعیت جدید ثبت نام نمود تا درصورت داشتن صلاحیت، بتوان وضعیت جدید را اخذ کرد.

ویزای توریستی به هیچ عنوان به اقامت دائم تبدیل نمی شود. یک توریست در هر مراجعه خود با کانادا حداکثر می تواند 6 ماه اقامت قانونی داشته باشد و پس از آن باید خاک را ترک کند.

  آیا اخذ ویزای توریستی و حضور در کانادا هیچ مزیتی ندارد؟

قطعاً پاسخ مثبت است. با حضور در کانادا علاوه بر آنکه می توان شرایط زندگی یا کار و تحصیل در این کشور را بررسی نمود، در صورتی که شرایط خوبی داشته باشید و به قدر کافی زرنگ باشید ممکن است فرصت های خوبی نیز بدست بیاورید.

به عنوان مثال در شرایط خاص، اخذ پذیرش از کالج ها و دانشگاه ها با مراجعه حضوری یا شرکت در آزمون های ورودی می تواند ساده تر شود. و یا اگر خیلی خوش شانس باشید ممکن است بتوانید پیشنهاد شغلی معتبر و قانونی دریافت کنید (احتمال این موضوع خیلی زیاد نیست).

آیا می توانم بصورت توریست وارد کانادا شوم و سپس بدون خروج پذیرش گرفته و دانشجو شوم؟

پاسخ هم بلی است و هم خیر. چنانچه در کانادا موفق به دریافت پذیرش شوید می تونید برای ویزای دانشجویی ثبت نام کنید. اما در ماه های اخیر و بر اساس تجربه انجام پرونده های متعدد در مجموعه پُل و نیز شنیده هایمان، توصیه اکید ما این است که ثبت نام برای ویزای دانشجویی خارج از خاک کانادا انجام شود. در غیر اینصورت امکان رد پرونده وجود دارد.

 لطفاً این مطلب را برای دوستان خود بفرستید و یا در کانال ها و گروه های خودتان منتشر کنید!

 

3.7/5 (6 رای)
anti fraud 18anti fraud 17anti fraud 16anti fraud 15
ارسال نظر
verification