• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
anti fraud 19

 

 آیا تاکنون شنیده بودید که شخصی درخواست ویزای توریستی کانادا بدهد و از وی درخواست حضور در مصاحبه بشود !؟ 


احتمال این موضوع خیلی بالا نیست، یعنی اصولاً در اکثر پرونده های ویزای کانادا، انجام شدن مصاحبه حضوری فقط در مواقع خیلی خاص ممکن است لازم باشد. مثلاً موقعی که آفیسر بدون صحبت مستقیم با شخص متقاضی نتواند در مورد نتیجه پرونده تصمیم گیری کند یا اینکه در مورد اصالت یا حقیقی بودن اطلاعات یا مدارک پرونده تردید وجود داشته باشد. این حالت معمولاً در پرونده های اقامتی مثل سرمایه گذاری یا اسپانسرشیپ همسر پیش می آید. بخصوص چون کانادا ویزا آفیسی در ایران ندارد، کمتر از متقاضی های مقیم ایران خواسته می شود تا در مصاحبه حضوری شرکت کنند.

 

 اما با کیس عجیبی مواجه شدیم که می خواهیم داستانش را برایتان تعریف کنیم 


در یکی از جلسات مشاوره مهاجرتی با کیسی مواجه شدیم که یک خانم ایرانی به همراه خواهرشان در 2 پرونده مجزا درخواست ویزای توریستی کانادا را داده بودند. از هر دو آنها دعوت به مصاحبه حضوری در آنکارا - ترکیه شده و بعد از انجام نیز درخواست هر دو آنها ریجکت شد (فوریه 2023). شرایط هر 2 متقاضی بسیار خوب بود، از نظر کاری، مالی، وابستگی به بازگشت، سوابق سفرهای قبلی و ... برای ما عجیب بود که به چه دلیلی آفیسر اداره مهاجرت کانادا از آنها دعوت به مصاحبه حضوری کرده بوده است و بعد از انجام شدن آن نیز هر دو درخواست را ریجکت نموده است.

چیزی که باعث شده بود آفیسر اداره مهاجرت کانادا از این 2 تا متقاضی دعوت به مصاحبه کند این بود که شک داشت از کسی برای انجام پرونده شان کمک گرفتند اما این موضوع را پنهان کردند. ماجرا از این قرار بود که این 2 متقاضی از خدمات یک موسسه غیرمجاز و فاقد مجوزهای قانونی وکالت مهاجرت کانادا (که اتفاقاً موسسه شناخته شده ای در تهران است با اسم ن.س.) استفاده کرده بودند و آنها نیز بدون اینکه فرم وکالت پر کنند و در پرونده ارائه بدهند به صورت غیر قانونی از جانب متقاضی به صورت مستقیم درخواست را فرستاده بودند.

 

 آفیسر اداره مهاجرت چه سوالاتی از متقاضی ها پرسیده بود؟ 

آفیسر از آنها پرسیده بود که آیا از کسی کمک گرفتند و متقاضی ها نیز که اطلاعی از مشکل قانونی این مساله نداشتند پاسخ مثبت دادند و اعلام کردند که از کمک موسسه ن.س. استفاده کردیم!درخواست هر 2 این متقاضی ها دقیقاً به همین دلیل رد شد و البته خیــــــــــلی خوش شانس بودند که به دلیل ارائه نکردن حقیقت 5 سال از اقدام محروم نشدند (misrepresentation). شاید از خودتان بپرسید که آفیسر اداره مهاجرت کانادا از کجا متوجه چنین موضوعی شد!؟ اطلاعات کپی پیست (copy / paste) شده و تکراری و اشتباهات مشابه و یکسان در پرونده های متعدد به راحتی توسط سیستم های نرم افزاری شناسایی و flag می شود و در نهایت به شکل یک الگو درمی آید.

 

 لایسنس وکالت مهاجرت / فرم وکالت؟! 

استفاده کردن از خدمات افراد یا موسسات غیرمجازی که اکثراً فقط در داخل ایران فعالیت می کنند به راحتی می تواند سرمایه، عمر، فرصت ها و آینده شما را به بازی گرفته و به خطر بیندازد. فقط وکلا و مشاورین رسمی مهاجرت و ثبت شده با سازمان فدرال کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا هستند که قانوناً می توانند به شما در آماده سازی درخواست مهاجرتی تان کمک کنند و البته حتماً باید "فرم وکالت" رسمی برای شما تکمیل کنند و نسخه امضاء شده توسط هر دو طرف به همراه پرونده ارسال بشود، در غیر اینصورت ممکن است عاقبت مشابهی در انتظار شما باشد.

 

 

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با شرکت مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (مشاور رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

5.0/5 (17 رای)
anti fraud 21anti fraud 20anti fraud 18anti fraud 17
ارسال نظر
verification