• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
anti fraud 10

 

 آیا وعده پیدا کردن شغل رویایی تان در کانادا به شما داده شده است؟ آیا یافتن جاب آفر به عنوان بهترین راه مهاجرت به شما معرفی شده است؟ آیا روش های دیگر مهاجرتی به نظر شما بسیار سخت و پیدا کردن جاب آفر مانند فرش قرمزی برای ورود شما و خانواده تان به کانادا ترسیم شده است؟ به این نکات برای تشخیص دروغین بودن وعده هایی که به شما داده شده است توجه کنید.

بسیاری از مردم در سرتاسر دنیا در آرزوی کار یا زندگی کردن در کانادا هستند. گستره فرصت های شغلی در دسترس و زمینه های متنوع آنها کانادا را به سرزمین فرصت ها بدل نموده است. البته همین نکات زمینه ساز سوء استفاده های فراوانی از سوی اشخاص و شرکت های متقلب شده است.

یک "پیشنهاد شغلی معتبر" چیزیست که افراد بسیار زیادی در پی دستیابی به آن هستند. متاسفانه عده زیادی از این تمایل زیاد افراد به مهاجرت و کمبود اطلاعات آنها کمال استفاده را برده و صرفاً با هدف برآورده کردن اهداف مالی خود، پیشنهادات غیر واقعی جذابی را ارائه می کنند.
 

خوشبختانه نشانه های فراوانی جهت تشخیص دروغین بودن آنها وجود دارند:


حقوق یا مزایای بسیار بالا 


اگر به شما وعده شغلی داده شده است که حقوق و مزایای آن بطور غیر عادی بالا به نظر می رسد مطمئن باشید که کاسه ای زیر نیم کاسه است! برای اینکه بدانید حقوق متوسط برای پوزیشنی که به شما پیشنهاد داده شده است چقدر است کافیست سایت کاریابی دولت کانادا (jobbank.gc.ca) را چک کنید. 

نکته دیگر اینکه ممکن است حقوق خیلی بالا به نظر نرسد اما مزایای عجیب و بسیار جذابی به شما پیشنهاد داده شوند. طبیعتاً هدف از ارائه چنین مواردی جلب توجه عوام و فریب آن دسته از متقاضیانی است که از سراشیبی های مسیر بی اطلاع هستند.


 تائیدیه شغلی گرفته شده است، تنها لازم است هزینه مورد نیاز را بپردازید تا روند اداری تکمیل شود

 

اگر به شما گفته شده است که همه ی مراحل گذرانده شده و تائیدیه های لازم از سازمان های دولتی گرفته شده است و تنها کافیست اعلام آمادگی نمائید تا پوزیشن از آن شما شود (در ازای پرداخت مبالغ قابل توجه) بدانید که تمام حقیقت را نمی دانید. اول اینکه کمتر شرکتی حاضر است از پیش خود روند پیچیده اداری برای دریافت تائیدیه استخدام نیروی خارجی را طی کند، و دوم اینکه هزینه رسمی دولتی برای تکمیل روند اداری اخذ مجوز کار مبلغ ناچیزی است اما معمولاً رقم درخواستی هزاران دلار است.


 اطلاعات ناقص یا نادرست از کارفرما

 

یکی از واضح ترین نشانه های غیر واقعی بودن یک پیشنهاد کاری این است که اطلاعات تماس شرکت پیشنهاد دهنده ناقص یا نادرست باشد. مثلاً اگر کد منطقه شماره تلفن کارفرما با محل ادعا شده مطابقت ندارد، یا آدرس ایمیلی که از دامنه غیر مرتبط با کارفرما ساخته شده است، مشکلی در کار است!


 زبان انگلیسی ضعیف

 

عقل سلیم حکم می کند که بیشتر کسانی که در موقعیت پیشنهاد دادن یک پوزیشن شغلی به نیروهای کاری خارج از کانادا هستند باید توانایی زبانی معقولی داشته باشند. 

در نتیجه، اشکالات نگارشی و گرامری متعدد در متن پیشنهاد شغلی به خودی خود می تواند نشان از غیر واقعی بودن نقش کارفرما و پیشنهاد شغلی مورد صحبت باشد.


 نامه پیشنهاد شغلی غیرمتعارف

 

پیشنهاد شغلی که از یک شرکت معتبر کانادایی صادر شده باشد شامل ویژگی های متعارفی است که به خودی خود نشان از اعتبار آن دارد. گاهی اوقات با یک نگاه ساده به نامه پیشنهاد شغلی صادر شده می توان از شک برانگیز بودن آن مطلع شد. بیشتر شرکت های کانادایی در نوشتن یک نامه حرفه ای و رسمی برای پیشنهاد شغلی به نیروهای جدید تبحر دارند. 
 

البته شیادین بسیاری نیز با ظاهر حرفه ای و جذاب اقدام به فریب متقاضیانی می نمایند که تنها راه مهاجرتشان به کانادا را این پیشنهاد شغلی طلایی و جادویی می دانند!

 

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (مشاور رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

4.6/5 (13 رای)
anti fraud 21anti fraud 20anti fraud 19anti fraud 18
ارسال نظر
verification