• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
anti fraud 15

 

 از چند متقاضی پیام هایی دریافت نمودیم که از ما درخواست داشتند تا واقعی بودن نامه قبولی پرونده شان را تصدیق کنیم! برای ما عجیب بود که چرا باید این افراد در مورد صحت مکاتبه دریافتی از سازمان مهاجرت کانادا ابهام داشته باشند. 

با بررسی دقیق نامه "پی دی اف" ارسال شده، ما نیز مقداری به واقعی بودن آن شک کردیم. نه تنها متن آن با تمپلیت های استاندارد متفاوت بود، بلکه فونت های متنوع و بعضاً غیر یکنواختی در آن بکار رفته بود که تردید ما را بیش از پیش نمود. 

اینجا بود که ذره بین خود را برداشتیم و نگاه دقیقتری به نامه انداختیم. در کمال تعجب متوجه شدیم که شماره UCI (کد اختصاصی متقاضی) و نیز شماره پرونده درج شده در نامه با بارکدهایشان مطابقت ندارند! به زبان ساده تر، این نامه قبولی که برای متقاضی ارسال شده است تقلبی می باشد و توسط یک نرم افزار ادیتور پی دی اف و یا گرافیکی تغییر داده شده است.

جملات عیناً نقل شده از متقاضی: "موسسه زبان XXX این ورک پرمیت رو برای من گرفته. اول کار 10 هزار دلار کانادا بهشون پرداختی داشتم و الان که قبولی رو برام فرستادن باید 15 هزارتای دیگه بهشون بدم." 

کلاهبرداری هموطنانمان فقط باعث تاسف ماست و البته از سوی دیگر ساده لوح بودن متقاضیان مهاجرت بسی جای سوال دارد. 

 


 

 در این تصویر نامه قبولی تقلبی ارسال شده از سوی یک موسسه غیرمجاز مهاجرتی در ایران برای متقاضی را مشاهده می کنید. بارکدهای موجود در نامه با اعداد نمایش داده شده در آن مطابقت ندارند و به روشنی کلاهبرداری مهاجرتی را اثبات می کنند.
 

توجه مهم:

موسسه زبان مجوز قانونی وکالت مهاجرت را ندارد، حتی اگر ساختمان خیلی زیبا، منشی خوش صحبت و یا شعبه در دبی و میلان داشته باشد.

اخذ ورک پرمیت قانونی فقط با ارتباط مستقیم متقاضی با کارفرمای کانادایی و اطلاع کامل وی از جزئیات مسیر امکانپذیر است، وگرنه پای حق حساب، کلاهبرداری و سوء استفاده در میان است.

طلب نمودن 25 هزار دلار (نزدیک به 500 میلیون تومان در تاریخ انتشار این مطلب!) تنها نشان از مشکوک بودن روند کار است.

در صورتی که خودتان را در انجام امور مهاجرتی توانمند نمی دانید، هرگز با افراد و موسسات غیرمجازی که مجوز رسمی وکالت مهاجرت کانادا را ندارند وارد هیچ نوع رابطه ای اعم از دوستی یا قرارداد نشوید!

کمی چشمانتان را باز کنید تا سرمایه و عمرتان را به این سادگی نابود نکنید.

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (مشاور رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

4.9/5 (16 رای)
anti fraud 21anti fraud 20anti fraud 19anti fraud 18
ارسال نظر
verification