• شرکت مهاجرتی پل دارای لایسنس رسمی وکالت مهاجرت کانادا از سازمان فدرال CICC (کالج مشاورین مهاجرت و شهروندی کانادا) / شماره لایسنس R530661
anti fraud 2

فریب نخوریم!  / قسمت 2

 

دریافت اقامت دائم کانادا برای رشته های فنی (فرصت ویژه و محدود)

 

در هفته های اخیر پیام های متعددی از سوی متقاضیانی دریافت کردیم که از برخی رسانه های آنلاین (تلگرام، اینستاگرام یا سایت ها) با این پیشنهاد مواجه شدند:

 سازمان مهاجرت کانادا برنامه ای "جدید" و "ویژه" برای کسانی که مدرک فنی حرفه ای دارند باز کرده است که می تواند به راحتی به اقامت دائم کانادا منجر شود. ضمناً طبق گفته این منابع (رسمی !؟) این ترکیبی از 3 برنامه مختلف است! و برخی از مراحل آن شامل آمدن به کانادا با ویزای توریستی و امتحان دادن و گرفتن تائیدیه حرفه ای می شود.

 با کمی تحقیق متوجه شدیم منظور برنامه Federal Skilled Trade است!

 اما مشکل کار کجاست که تصمیم گرفتیم این موضوع را به پست های "فریب نخوریم" اضافه کنیم؟

 ۱- این برنامه "جدید" نیست و چندین سال هست که به موازات اکسپرس انتری در حال جذب مهاجر است، اما آنچه "جدید" است پیشنهادهای فریبنده به مردم است که در شرایطی که اکسپرس انتری سخت است و دیگر برنامه استانی مثل ساسکچوان هم به سادگی قبل نیست و از طرف دیگر اقدام دانشجویی پر هزینه است، برای جذب مشتری دست به دامان روش های ابداعی شده اند.

 ۲- گرفتن ویزای توریستی و آمدن به کانادا نیازمند شرایط مناسب است وگرنه به راحتی پرونده رد می شود. البته امیدواریم در این بخش از کار به دلیل خوب نبودن شرایط، پیشنهاد اقدام برای ویزای شنگن یا بدتر از آن ساختن مدارک داده نشود! (نقطه تاریک اول)

 ۳- دریافت تائیدیه های فنی و حرفه ای (Certificate of Qualification) در کانادا بسیار با سختگیری و شرایط خاص انجام می شود و اغلب تنها آزمون کافی نبوده و نیاز به شرکت در دوره نیز هست که گذراندن این دوره ها برای یک توریست کار چندان ساده ای نخواهد بود. (نقطه تاریک دوم)

 ۴- پیشنهاد شرکت در این برنامه حتی به کسانی داده شده که تنها تجربه کاری شان کار مهندسی و یا بدتر از آن، شغل هایی کاملاً بی ربط به مهندسی یا مشاغل فنی بوده است. این به معنای مدرک سازی، دروغ و تقلب است. (نقطه تاریک سوم)

 ۵- به نظر شما چطور ممکن است یک سازمان فنی و حرفه ای کانادایی به متقاضی که نه سابقه کاری در زمینه فنی دارد و نه تخصص و تجربه لازم را تائیدیه حرفه ای فعالیت در کانادا را بدهد؟

 ۶- طبق گفته این منابع (معتبر ؟!) این مسیر نیاز به آیلتس۶ دارد. جالب است بدانید این منابع معتبر حتی از این موضوع نیز اطلاعی ندارند که آیلتس ۶ در برنامه Skilled Trades اجباری نیست و با آیلتس پائینتر نیز می توان وارد پول اکسپرس انتری شد.

 اما توصیه های ما:

  فریب عبارت هایی نظیر "مهاجرت آسان به کانادا" را نخورید.

فریب ظاهر پر زرق و برق یا فالوور های پرتعداد شاخ های مجازی! را نخورید.

اگر پیشنهاد برنامه مهاجرتی به شما داده شده است که به نظر جدید می آید حتماً اطلاعات آن برنامه باید در سایت سازمان مهاجرت کانادا موجود باشد.

این مسیر تنها "ممکن" است برای شخصی کاربردی باشه که واقعاً چنین سابقه و تخصص و مدرکی را دارد و نیز به این اطمینان رسیده است که سازمان کانادایی مربوطه مدارک او را قبول خواهد کرد و بتواند دوره ها و امتحان های مربوطه را نیز با موفقیت پشت سر بگذراند. در انتها نیز باید وارد Pool اکسپرس انتری شود و "ممکن" است به دلیل امتیاز پایینی که در Pool دارد در دراوهای خاص FST نیز دعوت نامه نگیرد و اگر هم بگیرد در ادامه همه مدارک و اطلاعات توسط آفیسرهای سازمان مهاجرت کانادا مجدداً چک خواهند شد.

 لطفاً این مطالب را برای دوستانتان بفرستید یا در کانال ها و گروه های خودتان منتشر کنید!

 

 

 برنامه های مهاجرتی کانادا را با گروه مهاجرتی پُل (eCanada سابق) دنبال نمائید. ​​​​​​

 همه به دنبال یک پل مطمئن هستند.

 بردیا صنعتی (مشاور رسمی مهاجرت به کانادا با شماره عضویت R530661)

4.4/5 (16 رای)
anti fraud 21anti fraud 20anti fraud 19anti fraud 18
ارسال نظر
verification